JAK SI PŘIPRAVIT LÉČIVÝ GEL Z ALOE VERA

In Bylinky, Poradna, Recepty by walsla

Mohli byste mi prosím poradit, jak si z aloe mohu vyrobit léčivý gel? Pěstuji ji již několik let doma jako pokojovou rostlinu, ale její léčivé účinky jsem dosud nezkusila. Děkuji za radu, Světlana z Prahy.

ALOE PRAVÁ (Aloe vera, syn. Aloe barbadensis) = stálezelená sukulentní bylina s přízemní růžicí dlouhých dužnatých listů, které mají na okrajích jemné drobné ostny. Pěstuje se prakticky na celém světě a je oblíbenou bylinou přírodních léčitelů, tzv. západní medicíny, je hojně využívanou součástí kosmetických přípravků.

GEL Z ALOE podporuje hojení, aplikuje se hlavně na spáleniny, na popáleniny od slunce, odřeniny a drobnější poranění a můžeme si jej jednoduše připravit i doma.
Co potřebujeme
1 – 2 tlusté listy aloe, (konzervant na ¼ šálku gelu 500 mg vitamínu C nebo vitamínu E)
Jak na to
Listy odřízneme opatrně u země a necháme ¼ hodiny vertikálně odstát (tak se zbavíme latexu, který by mohl dráždit pokožku). Vrchní zelenou slupku odstraníme třeba škrabkou na brambory. Gel pak seškrábneme lžičkou a dáme do misky. Chceme-li, aby gel vydržel alespoň 1 – 2 měsíce, přidáme konzervant – dobře prošleháme (můžeme použít i mixér, gel bude víc nadýchaný) a uložíme ve skleničce do chladničky.
TIP – gel z aloe můžeme také smíchat s 50 ml kokosového oleje

Související články