ANI KAPKA NAZMAR

In Květiny, Okrasná zahrada, Poradna, Příroda by walsla

Voda je život.
Zahradě dodává nejen vláhu, ale i životně důležité látky. A nejlepší je prý dešťová, která je nejen levná a ekologická, ale především lehce dostupná. Je vhodná na zalévání nejen zahradních, ale dokonce i pokojových kytek.
Ať už dešťovou vodu hodláme použít na cokoli, základní výbavou bude kvalitní filtr, sběrná nádoba, případně čerpadlo.
Sběrnou nádobu nemusíme kupovat – můžeme využít starý sud s větším objemem. Kvůli efektivnosti by měl být dostatečně veliký a nenáročný na údržbu. Nádoba by měla mít stabilní podklad, stát na pevném a rovném povrchu.
Není dobré ji umístit na místo, kam dopadají sluneční paprsky, voda ve sběrné nádobě by totiž měla být dostatečně chladná. Všeobecně platí, že při teplotě nad 15°C se rychle rozmnožují bakterie.
Vhodná není ani kovová nádoba, ocel s vodou reaguje a výsledkem dlouhodobého působení může korodovat. Výhodou je, když má sběrná nádoba “kohoutek” v dolní části nádoby.
Aby zůstala zachycená voda čistá, potřebujeme sběrný filtr, který zachytí nečistoty a dešťovou vodu filtruje. Samozřejmě musíme filtr pravidelně čistit, moderní typy mohou navíc obsahovat pojistku proti přetečení.

Související články