PROČ NEZAPOMENOUT NA KVĚTINY V PRACOVNĚ ČI KANCELÁŘI? 

In Květiny, Okrasná zahrada, Poradna, Příroda, Zajímavosti, Zdraví by walsla

V kanceláři či domácí pracovně strávíme mnoho času – vytvoření příjemného pracovního prostředí neznamená jen vybavit místnost vhodným moderním zařízením – důležitá je také interiérová zeleň.
Ne všechny květiny jsou však do takového prostoru vhodné. Neměli bychom volit rostliny s voňavými květy, nevhodné jsou také trny a podle psychologů se máme vyhnout i těm rostlinám, které mají málo listí – způsobují prý náš vnitřní neklid.
Zeleň v pracovně by měla být dokonale promyšlená.
Vedle estetické funkce mají rostliny i pozitivní vliv na kvalitu prostředí a dovedou ovlivnit i naše zdraví. Pokud budeme správně vybírat, dokáží rostliny vyčistit vzduch i od prachových částic, které přitahují například počítače a další elektronika, nebo od škodlivých chemických látek (např. formaldehyd, benzen…), anebo od škodlivého kouře z cigaret.
Vybírejme tedy opatrně a rozumně. Například břečťan či fíkovník – jsou zelené prachové filtry, se škodlivinami Vám pomohou například diefenbachie, zelenec, filodendron, tchynin jazyk, dracéna, lopatkovec, ale i azalky nebo gerbery… od škodlivého cigaretového kouře pomůže hlavně břečťan.
A zapomenout nemůžeme ani na přirozenou vlhkost vzduchu – nejvíce vody vypařují samozřejmě rostlinné druhy s velkými listy například: monstera, banánovník, palmy, filodendron, šáchor, fíkovník…
(na obrázku: ledviník)

Související články