KDY? KDE? KAM?

In Kalendář, Květiny, Okrasná zahrada, Poradna, Příroda, Výstava, Zajímavosti by walsla

http://www.bydleni12.cz/stavebni-veletrhy-zahradni-vystavy-cr-2017/
to je adresa stránek, kde můžete najít plánované akce – výstavy i veletrhy (výstavy stavební, pro zahrádkáře i pro kutily) – nabízejí tu také na některé z akcí volné či zlevněné vstupenky
do 31. 3. jsou otevřeny zámecké skleníky se vzácnou sbírkou kamélií
od 9:00 do 15:00 – denně mimo pondělky (v době trvání výstavy na zámku mají skleníky stejnou otevírací doba jako zámek)
Křehká krása kamélií bude doplněna historickým i moderním sklem. Historické sklo pochází z bohatých sbírek rájeckého zámku a doplní je i exponáty z depozitářů zámku.
Svůj um a dovednost, nápady a nové pohledy na zpracování skla přinesou mladí umělci ze Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské z Valašského Meziříčí.
do 31. 3. – Praha, Karlovo náměstí – JARNÍ VÝSTAVA SKALNIČEK
Klub skalničkářů Praha pořádá výstavu vzácných raně kvetoucích skalniček a cibulovin ve výstavním areálu zahrady vedle Faustova domu na Karlově náměstí v Praze.
otevřeno od 9:00 do 18:00 hodin (každý den, včetně sobot, nedělí i svátků)
do 2. 4. – České Budějovice, Metropol – VÝSTAVA ORCHIDEJÍ A TROPICKÝCH SUKULENTŮ
Prodejní výstava orchidejí, bromélií, krokodýlů a tropického hmyzu.
otevřeno od 9:00 do 18:00 hodin – vstupné 60 Kč, děti do 15 let 40 Kč
1. 4. – Holýšov, kulturní dům – VELIKONOČNÍ VÝSTAVA
Základní organizace ČZS Holýšov pořádá výstavu, jejíž náplní bude zdobení velikonočních kraslic, velikonočních dekorací, ale i prodej sadbových brambor, sazenic, keřů, dárkových věcí a pod.
6. – 8. 4. – Praha, Vinoř, Informační centrum, Chaltická 539 – VELIKONOČNÍ ZAHRÁDKÁŘSKÁ VÝSTAVA
Návštěvníci na výstavě uvidí různé techniky zdobení vajíček, dekorace, věnce, velikonoční pečivo, naučí se plést pomlázku, nebo si vyrobit píšťalku.
otevřeno čtvrtek, pátek od 10:00 do 18:00 hodin, sobota od 9:00 – 13:00 hodin, vstup ZDARMA
7. – 9. 4. – Častolovice, výstavní areál – VELIKONOCE, SVÁTKY JARA
Na ploše 2.500 m2 bude vystaveno vše, co připomíná Velikonoce a jaro, velikonoční tradice… staročeská řemesla s praktickými ukázkami (práce na hrnčířském kruhu, práce na kovadlině, předení na kolovrátku, ukázka drátkování apod.), výstava předmětů a věcí z přírodních materiálů (lýka, šustí, dřeva, proutí, skla, rákosu, pálené hlíny, atd.), bohaté květinové aranžmá z tuzemských květin a květin z Holandska, praktické ukázky vyšívání ubrusů, Vamberecká krajka paličkování, foukání figurek ze skla, malování a tepání kraslic několika způsoby, zdobení perníků a různých předmětů, pletení pomlázek… velikonoční symboly v živém provedení (beránek a ovečky, zajíci)…tradiční soutěž o nejlepší kolekci kraslic … dále i zahrádkářská poradna a stánkový prodej všeho ve spojitosti s velikonočními tradicemi a zahrádkářskými potřebami a výpěstky… čeká Vás i bohatého občerstvení…
7. – 9. 4. – Telč, Dům zahrádkářů – VELIKONOČNÍ VÝSTAVA
otevřeno v pátek od 14:00 do 17:00 hodin, v sobotu a neděli od 8:00 do 17:00 hodin
(pro školy v pátek od 8:00 do 12:00 hodin)
Jedná se o prodejní výstavu, nabídnuty budou květinové hlízy, sazenice rostlin a také velikonoční zboží (kraslice, různé dekorace a proutěné výrobky atd.)
8. 4. – Horní Bělá, Kulturní dům – JARNÍ PŘEDNÁŠKA – ŘEZ PECKOVIN
ZO ČZS pořádá v sobotu 8. dubna od 9:00 hodin přednášku o řezu peckovin – přednáší odborný instruktor Pavel Sedláček
kromě odborných tiskovin si můžete také koupit sazenice a řízky révy vinné a také zahradnické stroje (např. sekačky, postřikovače, motorové stroje, pily a ruční nářadí od našeho dlouholetého přítele – firmy  Agriimport) – vstupné 30 Kč

Související články