zdroj Pixabay

KRÁSA POKOJOVÝCH ROSTLIN V ZIMĚ – 3.

In Květiny, Poradna, Příroda, Zahrádka, Zajímavosti by walsla

Vedle křehkých begonií a voskových bramboříků se můžeme v zimních měsících těšit i z keříků pocházejících z dalekého Japonska a Číny, ale i u nás AZALKA už dávno zdomácněla.

Azalka (Rhododendron simsii) je další milovnicí chladu

Daří se jí totiž na místě s rozptýleným světlem případně v polostínu, ale s chladnější teplotou do 15 °C. Budou nám dělat radost na chladnějších verandách, nebo na chodbách či v nevytápěných ložicích.
Zaléváme je podle potřeby měkkou odstátou vodou, ale protože jim škodí prosychání substrátu stejně jako přemokření kořenů, je výhodnější tyto rostliny raději pravidelně rosit vlažnou vodou.
Hnojení – pokud ano, pak každý druhý týden nejlépe speciálním hnojivem určeným přímo na AZALKY.
Roste značně pomalu a vytváří zajímavý drobný keřík s tmavozelenými lesklými lístky, ale nejvíce nás zaujmou jejich nálevkovité květy v barvách od bílé přes růžovou po sytě červenou, mohou být i dvojbarevné, nebo se zvlněným okrajem. Pěstují se většinou jen do odkvětu, ale lze ji při správné péči i pěstovat i dál. Azalce prospívá i letnění na zahrádce, balkóně či verandě.

Na co si máme dát pozor

Jestliže kořenový bal přeschne, opadávají listy a usychají poupata.
Žloutnutí listů způsobuje příliš tvrdá voda anebo voda s příliš vysokým obsahem vápníku. Zaléváme proto měkkou vodou.
Pokud rostlina kvete příliš krátce, může být viníkem příliš suchý teplý vzduch a nedostatek vody. Rostlinu proto často rosíme.

Související články