zdroj Pixabay

LIBEČEK BYL OBLÍBENÝ UŽ VE STAROVĚKU

In Bylinky, Poradna, Příroda, Zahrádka, Zajímavosti, Zdraví by walsla

Pěstování libečku nařídil již v 9. století franský král a římský císař Karel Veliký ve svém slavném Capitulare de villis.
Bylo to nařízení, které rostliny se mají pěstovat na císařských statcích a v klášterních zahradách po celé říši.

Libeček není jen vynikající koření, ale i uznávaná léčivka

Libeček byl oblíben a hojně využíván také v lidovém lékařství a jeho léčivé účinky jsou už dávno prokázány.
Je to bylina močopudná – díky vylučování kyseliny močové se zmírňuje artróza, revma, dna a další kloubní potíže. Čaj se také doporučuje při potížích s ledvinami, prostatou či s močením, může přispět k vylučování ledvinových kamenů.
Díky čistícím účinkům dokáže libeček zbavit tělo toxických látek. Detoxikační působení se může projevit i lehce zvýšeným pocením, je to proto, že z těla odcházejí škodlivé látky.
Příznivě ovlivňuje naše zažívání, zlepšuje trávení, pomáhá při nechutenství i nadýmání a při potížích se žaludkem či žlučníkem.
Libeček je také uznávaným afrodisiakem (a to nejen pro muže, ale i pro ženy). Pomáhá při i ženských potížích – například při nepravidelné či silné menstruaci. Těhotné ženy by se mu však měly raději vyhnout.
Zevně se používá silný odvar do bylinkových posilujících koupelí a také na obklady při akné, alergii, plísních i dalších kožních onemocnění. Obklady si připravíme z rozemletého kořene, který smícháme s olivovým nebo lněným olejem.
Ve středověku si libečkové listy vkládali do bot poutníci, protože pohlcoval nepříjemný zápach.
Bylinkáři doporučují všechny části rostliny, lze pít nálev z listů a semen, ale největší účinky má kořen.
Čaj se připravuje povařením sušeného kořene a pije se několikrát denně.

Související články