zdroj Pixabay

OBLÍBENÝ LIBEČEK V KUCHYNI

In Bylinky, Od čtenářů, Poradna, Příroda, Zahrádka, Zajímavosti by walsla

Dobrý den, dostala jsem zajímavý e-mail o libečku a myslím si, že by mohla tato rostlina zajímat i další čtenáře vašich stránek. Musím přiznat, že já ho ještě na zahrádce nemám, ale ráda bych jeho pěstování také vyzkoušela. Mohli byste mi poradit? Jana ze Žatce.

Libeček je oblíbené bylinné maggi

Libeček lékařský (Levisticum officinale) je mohutná bylina s tajemnými lidovými názvy apich, levistík, lopuštík, lubeček, maggi, mágovka, miláček, vegeta, vlstek, vopich…má charakteristickou vůni trochu připomínající celer. Používají se především jeho listy, ale i semena a kořeny.
Toto vynikající silně aromatické bylinné maggi zná většina z nás díky použití v kuchyni, kde dokáže dát výraznou chuť hlavně polévkám jak vývarům, tak i zeleninovým (především tradiční bramboračce, dobře ochutí i hrachovou polévku). Čerstvé i sušené listy skvěle dochutí omáčky i pomazánky, ale i masové pokrmy, omáčky, luštěniny, vařené brambory nebo saláty.
Protože aroma libečku je skutečně velmi výrazné, přidáváme ho do pokrmů jen malé množství.
Oloupaný kořen můžeme upravovat jako zeleninu a nakrájený přidávat do polévky.
Semena libečku jsou mírně nasládlá a používají se nejčastěji na výrobu bylinných likérů, dochutí i saláty, nebo vařené brambory.

Všechny části této vynikající byliny můžeme sušit, uskladnit v tmavé nádobě, kde si zachovají zelenou barvu. Sušený kořen rozemeleme a přidáváme do jídel. Listy a oddenky lze také zmrazit.

Související články