zdroj Pixabay

KRÁLOVNA JARNÍCH ZAHRAD

In Bylinky, Poradna by walsla

Taková obyčejná, je jí všude dost, zlobí nás na záhonech i na trávnících.
A taková krásná, zářivé sluníčko na zemi, dlouhé stonky a zlatý věneček ve vlasech takový jako nosí krásná a oblíbená víla Amálka.

Pampeliška přináší jaro a láká sluneční paprsky

Všechny části této byliny jsou vzácnými dary paní přírody.
Ať už je to vkrajovaný zelený list – sníst ho můžeme hned na procházce, anebo si jej doma rozmixovat do smoothies, přidat do ovocného či zeleninového salátu.
Žlutý medonosný květ – zdroj lecitinu, bílkovin, aminokyselin… využijeme na hustý zlatavý med.
Stonky pampelišky mírní žaludeční problémy, zlepšují funkci žlučníku, regulují metabolismus.
Kořen se výborně hodí na přípravu léčivých čajů.

Smetanka lékařská  je přírodní antioxidant, pomáhá například při cukrovce i při akné, snižuje hladinu cholesterolu, čistí krev, snižuje krevní tlak, rozpouští ledvinové kameny, zlepšuje činnost jater a žlučníku, pomáhá i při rakovině, zastavuje růst rakovinových buněk, léčí chudokrevnost, dodává energii, odstraňuje únavu a vyčerpanost, zvyšuje odolnost organismu…

Recept na čaj z kořene pampelišky

Pročišťuje ledviny i játra, odstraňuje žlučové kameny, je vhodný na ekzémy i na akné, léčí ženské potíže, zvyšuj tvorbu mléka. Pomáhá jako prevence onemocnění prsu (cysty, rakovina…)
4 lžičky (asi 10 gramů) sušeného pampeliškového kořene zalijeme půl litrem vody a pomalu převedeme do varu. Hned zmírníme oheň a ještě 5 až 10 minut povaříme. Pijeme 3 krát denně 2 dl vychladlého odvaru.