zdroj Pixabay

KVĚTINOVÁ PROCHÁZKA PRVNÍ REPUBLIKOU

In Poradna by walsla

Dovolte, abychom Vaše čtenáře pozvali k nám do Kroměříže na výstavu Floria léto 2018, která se koná v druhé polovině druhého srpnového týdne.
Výstaviště o velikosti 4 hektarů navštíví každý rok přes 250 tisíc návštěvníků.
Děkuji za uveřejnění, J. Svoboda.

Do Kroměříže na výstavu FLORIA LÉTO 2018

Na kroměřížském výstavišti proběhne od čtvrtka 9. do neděle 12. srpna již 42. ročník celostátní výstavy pro všechny zahradníky a zahrádkáře s názvem Floria Léto 2018.
Letošní ročník tradiční prodejní výstava nese motto „Kouzlo historie – květinová procházka první republikou“.
Návštěvníky zaujme historická promenáda v květech, organizátoři opět květinově vyzdobí kroměřížské kostely, kam budou mít lidé vstup zdarma.

„V rámci oslav české státnosti zavedeme návštěvníky do první republiky, tedy do období, které symbolizuje nonšalantnost, eleganci a gentlemanství. Dámy ocení půvabnou výzdobu z květin vrcholného léta, tedy převážně z lilií, jiřin a mečíků. Mužské protějšky jistě zaujme unikátní expozice několika nádherných automobilových veteránů české výroby ze 30. let. To vše za hudebního doprovodu živé klavírní hudby a swingové kapely,“ uvedl manažer výstavy Vojtěch Zahradník.
Kromě květinového aranžmá se mohou návštěvníci těšit na prodejní výstavu kaktusů, expozici sukulentů a balkonových rostlin, či výstavu drobného zvířectva a okrasného ptactva.
Nejen mužskou část návštěvníků zaujme výstava moderní i historické zemědělské techniky.
Pro malé zahradníky bude otevřen unikátní Dětský svět, který nabízí desítky venkovních i vnitřních zábavních atrakcí.
Návštěvníci si během celé výstavy samozřejmě mohou pořídit nejrůznější potřeby pro dům i zahradu.
Čeká Vás také bohatý doprovodný program (duo Eva a Vašek, Petra Černocká, i živá barokní hudba v kostele sv. Jana Křtitele).
Otevřeno máme od 9:00 – 17:00 hodin. Vstupné: dospělí 100 Kč, rodina 250 Kč, důchodci 80 Kč, děti 40 Kč a parkovné za automobil 50 Kč.