zdroj Pxhere

NEJDELŠÍ PAPRIKOVÝ LUSK

In Zelenina by walsla

Rádi bychom Vás pozvali do Vysokého Veselí, kde se koná další ročník zahrádkářské výstavy. Můžete si tu také prohlédnout krásný barokní zámek, či farní kostel sv. Mikuláše Tolentinského. Děkuji za uveřejnění, Z.Nováková.

Vysokoveselský krtek

Zahrádkářská výstava Vysokoveselský krtek se opět koná v Kulturním domě. ZO ČZS Vysoké Veselí pořádá zahrádkářské výstavy již dlouhá léta a od počátku byly zaměřeny na propagaci mezi mládeží. Jejich součástí jsou i dětské dílničky a nejrůznější soutěže. Například o nejdelší paprikový lusk, o celkově nejlepší expozici a exponáty, o nejkrásněji upravenou misku… Výtvarné práce tu vystavují žáci základní školy a děti mateřských školek z okolí. Mimo výpěstky místních zahrádkářů uvidíte expozici ovoce a zeleniny okolních zemědělských podniků. Můžete si tu prohlédnout i výstavu jiřin a kaktusů a lidových řemesel.

V prodejní části si mohou návštěvníci koupit přebytky pěstitelů a zahrádkářské potřeby, nebo si můžete objednat nejrůznější odrůd jiřin. Protože letos oslavuje časopis Zahrádkář 50 let, bude výstava zaměřena na toto jubileum. Zahradnictví Sloveč vystavuje známou odrůdu Tobogan, kterou v loňské roce křtil moderátor Aleš Cibulka. Sobotní program bude opět zpestřen vystoupením originálního souboru českých mužoretů ARTrosa z Hořic, které začíná ve 13 hodin. Aranžérkou výstavy je více než 30 let M. Hofmannová, která v minulosti dělala i expozici Zahrádkáře v Litoměřicích.