zdroj Pixabay

ARÓNIE PATŘÍ K NEJZDRAVĚJŠÍM BOBULÍM

In Bylinky, Okrasná zahrada, Ovoce, Recepty by walsla

Arónie, které se říká jeřáb černý nebo také temnoplodec, patří díky svým mnoha léčivým účinkům k nejzdravějším rostlinám vůbec. Můžete ji zkusit syrovou, (jen je třeba přivyknout malinko natrpklé a příjemně kyselé chuti), můžete ochutnat džemy i marmelády, vína i šťávy, uvařit si čaj… pokaždé budete překvapeni chutí i léčivou mocí.

Sušené plody

Plody arónie snadno usušíme na sluníčku, v sušičce i v mírně zahřáté pootevřené troubě. Suché plody pak můžeme rozkousat a jíst (pochutnáme si a navíc nám spolehlivě zastaví průjem při viróze, nebo i odstraní potíže po konzumaci jídla – dietní chybě), použijeme je do moučníků (místo rozinek), anebo si z nich připravíme lahodný čaj, sirup, tinkturu, mls, šťávu…

Čaj z arónie

Čaj z arónie nám pomůže zpevnit cévy, při hemoroidech, křečových žilách, je vynikající na vysoký krevní tlak, spolehlivě snižuje hladinu cukru i cholesterolu, reguluje činnost štítné žlázy, uklidňuje trávicí systém…
Jednu lžíci sušených plodů přelijeme 250 ml studené vody. Přivedeme k varu a vaříme na mírném ohni pět až deset minut, odstavíme, přikryjeme a necháme louhovat ještě patnáct minut. Horký aroniový čaj pijeme jeden šálek dva až třikrát denně.

Aroniový čaj s vínem

Na jeden kilogram plodů arónie, 1 kilogram krystalového cukru, 1 litr bílého vína, 125 cl rumu a citron. Dobře propláchnuté bobule necháme okapat, vložíme je do kastrolu, přidáme cukru a víno a asi půl hodiny povaříme na mírném ohni. Odstavíme, přidáme rum a směs ještě teplou nalijeme do čistých suchých sklenic s uzávěrem. Čaj si pak připravíme ze dvou lžic směsi ,vložíme do nádoby, přidáme kolečko omytého citrónu a zalijeme asi půl litrem vařící vody. Necháme ještě asi pět minut louhovat – a už si můžeme pochutnávat.

Domácí tinktura z arónie

Potřebujeme hrst čerstvých plodů a více procentní alkohol. Plody rozmačkáme na kaši (lze použít i tyčový mixér), vložíme do nádoby, zalijeme alkoholem a uzavřeme. Necháme macerovat asi dvacet jeden den a denně protřepeme. Pak tekutinu slijeme přes sítko a uložíme do lahvičky. Tinkturu používáme po kapkách (můžeme ji třeba i přidávat do čaje).

Vynikající likér z arónie

Budeme potřebovat na jeden litr vodky jeden litr plodů a ještě jeden kilogram krupicového cukru. Do pětilitrové sklenice dáme jeřabiny, zalijeme vodkou a necháme louhovat na chladném místě asi dva týdny. Přitom každý den směs promícháme. Pak v jednom litru vody svaříme cukr a po vychladnutí nalijeme k naloženým plodům. Počkáme ještě čtrnáct dní – a opět každý den promícháme. Nakonec černé jeřabiny scedíme a likér nalijeme do čistých suchých lahví – skladujeme je na suchém, chladném místě.

Šťáva nebo sirup z arónie

Na dva litry plodů potřebujeme dva kilogramy cukru krupice a 70 g kyseliny citrónové. Do pětilitrové sklenice vložíme omyté a okapané plody arónie, přisypeme kyselinu citronovou a zalijeme studenou převařenou vodou až k okraji. Necháme louhovat dva a půl dne a pak přecedíme, přitom plody dobře vymačkáme. Získáme tak silně zabarvenou šťávu a zbytek procezených plodů (včetně slupek) můžeme vysušit a použít k přípravě aroniového čaje.
Pokud chceme vyzkoušet i sirup, pak na každý litr šťávy přidáme jeden kilogram cukru, promícháme zastudena až do úplného rozpuštění, což může trvat i tři hodiny. Sirup slijeme do lahví.

Zdravé mlsání z arónie

Připravíme si dva litry plodů,  půl litru bílého vína, kilogram a čtvrt cukru, 1 lžíci skořice a 3 hřebíčky. Plody dobře omyjeme a vložíme do většího hrnce. Přidáme všechny ingredience a na mírném ohni za stálého míchání asi půl hodiny povaříme. Ještě horkou směs naplníme do předem nahřátých sklenic. Dobře uzavřeme, uložíme na chladném místě a mlsáme…

Účinky čaje, tinktury, likéru a dalších viz:
LÉČIVÉ ÚČINKY ARÓNIE
ZKUSTE TO S ARONIÍ