zdroj Pixabay

VYZKOUŠEJTE V KUCHYNI ZNÁMÝ PLEVEL

In Poradna, Zelenina by walsla

Šruchu mnozí považují za nepříjemný a poměrně vytrvalý plevel. Je to jistě proto, že ji lidé dobře neznají, nebo si neuvědomují, jaké bohatství se v téhle nenápadné rostlince skrývá. Zahrádkáři s ní bojují jako s obtížným plevelem. Možná by stálo zato vyzkoušet ji v kuchyni.

Původ rostliny není tak jednoznačný

Šrucha zelná nebo také portulák či kuří noha (Portulaca oleracea) je celkem nenápadná jednoletá rostlina. Podle některých pramenů pochází z Řecka, ale možná i z Himalájí, jisté je, že ji znali už ve starém Egyptě a v Americe ji používali ještě před příchodem Kryštofa Kolumba.
Roste téměř po celém světě. Ať už je to Evropa, severní Afrika, Asie i Malajsie, Austrálie či Amerika.

Pěstování zvládne každý

Je to nízká plazivá rostlinka. Má hladký většinou plazivý stonek načervenalé barvy a vláknité kořeny. Dužnaté, šťavnaté lístky mají velice dobrou, svěží a malinko kyselejší chuť. Drobné žluté květy se objevují během celého roku – jejich výskyt je většinou závislý na deštivém počasí.
Roste velmi rychle a stačí, když jí dopřejeme dostatek slunce a tepla, můžeme přibližně za tři až pět týdnů později začít sklízet. Výhonky sklízíme po celé léto, dříve než nasadí na květ (pak totiž hořknou). Rostlinka opět za další 3 týdny doroste. Nemusíme si dělat ani starosti s rozmnožováním. Šrucha je sice jednoletá, ale množí se velmi rychle semeny, která se tvoří v malém lusku. Stačí ji nechat vykvést a budeme mít úrodu i další roky.
Pěstovat ji můžeme i na parapetu. V dubnu či květnu semena lehce smícháme s pískem a vysejeme do substrátu v truhlíku a za necelý měsíc už si pochutnáváme.

Nenáročná, chutná, zdravá

Dříve šruchu pěstovaly naše babičky na každé zahrádce, ale dnes ji spíše zahrádkáři odstraňují jako plevel a vyhazují ji na kompost. Kdyby však tušili, kolik zdravých obsahových látek v ní mohou najít, jistě by svůj pohled na šruchu přehodnotili.

K důležitým látkám patří kyseliny (např. citronová, jablečná), vápenaté soli, glukóza, fruktóza i sacharóza, je také bohatým zdrojem vitamínů a minerálních látek (C, E, B, provitamín A, fosfor, zinek železo, vápník, hořčík…). Mimo to obsahuje dokonce i koenzym Q10 a omega-3 mastné kyseliny více než rybí tuk.

Zázrak lidové medicíny proti předčasnému stárnutí

Čerstvá šťáva ze šruchy pomáhá při horečnatém onemocnění. Zevně (listy či šťáva) urychlí hojení poraněné kůže – využije se na popáleniny, spáleniny od sluníčka, na rány apod.
Snižuje hladinu tuku a cholesterolu v krvi, posiluje imunitu, obranyschopnost. podporuje trávení, pomáhá při zánětu žaludku i střev.
V tradiční čínské medicíně se využívá i sušená nať, z níž se připravuje odvar na zlepšení imunitního systému a prý působí i proti stárnutí.

Zkusme to se šruchou i v kuchyni

V lidové medicíně východní i západní se převážně používá čerstvá bylinka, lze ji jednoduše zařadit do jídelníčku.
Vyzkoušejte třeba připravit chutný salát: Nadrobno nakrájené čerstvé listy se hodí do mnoha salátů. Vynikající je s rajčaty a okurkou, přidáme pepř, olivový olej a trochu citronové šťávy.
Lze ji přidat do pomazánek sýrových nebo tvarohových, ale i do omáček a polévek.
Šrucha má slanou chuť – proto solíme opatrně.
Odvar ze šruchy: (na zvýšení imunity, snížení cholesterolu, prevenci kardiovaskulárních onemocnění jako je infarkt, ischémie, ale také na zlepšení kondice).
10 gramů suché nati, jedna čtvrtina litru studené vody – 10 minut povaříme, 10 minut louhujeme a pijeme 3 krát denně vždy před jídlem.