zdroj Pixabay

MRAŽENÉ OSVĚŽENÍ Z MALIN A OSTRUŽIN

In Recepty by walsla

Letošní léto je víc než horké, překračují se teplotní rekordy a hned v jeho začátku jsme se dočkali  i těch tropických. Děti přijely na prázdniny a mají chuť na něco dobrého. Jak se tedy alespoň trošku zchladit a osvěžit? Na zahrádce nám dozrává svěží letní ovoce, červenají se jahody, maliny, začínají i některé druhy ostružin.

Maliny i ostružiny jsou oblíbenou pochoutkou

Maliny, ostružiny – patří vedle jahod k nejoblíbenějšímu drobnému ovoci, které se u nás pěstuje a najdeme je téměř ve všech zahrádkách. Velkou výhodou je, že naše klima je pro pěstování těchto bobulovin opravdu ideální. Léto je ve znamení slunce, lákavé vůně, příjemných zážitků, odpočinku a také dobrot. Hledáme možnosti, jak si pochutnat a ještě se i zchladit a osvěžit.

Jak vykouzlit osvěžující pochoutky

Máme na zahrádce maliny nebo ostružiny? Vyčarujeme si z nich vynikající osvěžující pochoutky.

Malinová zmrzlina nebo nanuk

Co budeme potřebovat
100 gramů malin, 150 gramů smetanového jogurtu (bílý), kondenzované mléko (pokud použijeme neslazené, přidáme trochu cukru – podle chuti) asi 10 lžic mléka
Jak na to
Tyčovým mixérem rozmixujeme maliny s mlékem a pak přes sítko přepasírujeme. (Zrníčka by nám ve zmrzlině určitě vadila.) Přimícháme jogurt a kondenzované mléko. Pak směsí plníme nanukové formičky a vložíme do mrazáku.

Malinový nanuk s meduňkovou vůní

Co budeme potřebovat
150 g malin, 250 ml kokosového nebo jiného rostlinného mléka, vanilkový extrakt nebo vanilkový cukr, trochu vody, 2 lžíce třtinového cukru a několik čerstvých lístků meduňky
Jak na to
Maliny necháme přejít varem v trošce vody, v níž jsme rozpustili cukr. Když směs vychladne, přepasírujeme ji, abychom se zbavili zrníček. Maliny spolu se zelenými lístky meduňky a mlékem rozmixujeme a pak nalijeme do formiček. Dáme zamrazit – a můžeme mlsat.

Ostružinová zmrzlina ze zmrzlinovače

Co budeme potřebovat
2 hrnky ostružin, 2 hrnky šlehačky, 1 hrnek cukru, jeden a půl lžíce citronové šťávy
Jak na to
Ostružiny svaříme s cukrem a citronovou šťávou – dokud se cukr nerozpustí a ostružiny nezměknou. Vychladlé přecedíme (zrníčka však nejsou tak nepříjemná, jako ta malinová), přidáme šlehačku, dobře promícháme a zchladíme. Zchlazenou směs dáme do zmrzlinovače.

Ostružinová zmrzlina nebo nanuk

Co budeme potřebovat
1 hrnek ostružin, 1 zralý banán, 1/2 hrnku kokosového nebo jiného rostlinného mléka, datlový sirup
Jak na to
Ostružiny s banánem rozmixujeme, pomalu přidáváme kokosové mléko. Podle chuti můžeme dosadit datlovým sirupem. Směs pak nalijeme do nanukových formiček a dáme do mrazáku. Malá rada Když budeme vyndávat zmrzlý nanuk z formičky, polijeme ji teplou vodou – půjde to mnohem lépe.