zdroj Pixabay

PĚSTUJEME NENÁROČNÝ LIBEČEK

In Bylinky, Poradna by walsla

 Libeček se pěstuje nejen v Evropě. Pochází z Asie – hlavně z oblastí Íránu a Afgánistánu. Je silně aromatický, má výraznou chuť, a proto se také používá jako dochucovadlo v kuchyni – v přiměřeném množství jako koření.

Vytrvalá aromatická bylina

Libeček lékařský (Levisticum officinale) je vytrvalá aromatická bylina s velkým množstvím hladkých zubatých listů na mohutné hranaté lodyze, která se rozvětvuje. Dorůstá do výšky od 1 až do 2 metrů. Je to bylina pěstovaná od pradávna na našich zahrádkách , a také velmi oblíbená jak pro kuchyňské využití, tak pro své léčivé účinky.
Malé žluté květy se objevují od července do srpna a vytvářejí složený okolík. Plody jsou oválné dvounažky. Celá rostlina svou silně aromatickou vůní připomíná celer.

Libeček je zcela nenáročná trvalka

Libeček vysazujeme do neutrální půdy, vyhovuje mu mírně vlhká, středně těžká s dobře proleželým kompostem. Dobře se mu daří ve vlhkém podnebí a na polostinném místě.
Můžeme ho vysít – semínka koupíme v obchodě. Je třeba si však uvědomit, že roste velmi pomalu. Vyséváme je hned na podzim do pařeniště, kde nám do jara vyrostou malé rostlinky, a pak je vysadíme na zvolené stanoviště. Nebo je na trvalé stanoviště vysejeme až v březnu.
Jednodušší určitě však je koupit si na jaře sazeničku a tu dát přímo na místo.

Jak máme o libeček pečovat

Přihnojovat jej nemusíme, ale zato je potřeba pravidelně ho zavlažovat, aby mu nezvadly okraje listů. Nesmíme zapomenout libeček hned od začátku pravidelně sestřihávat – tím oddálíme jeho kvetení i růst.
Aromatické listy s natí můžeme sklízet od května do listopadu – vlastně bychom je měli sklízet hlavně před skončením kvetení, protože později už listy hořknou. Sklízet můžeme i semena, a dokonce i kořen. Na zahrádce nám vydrží řadu let. V zimě sice libeček umrzá, ale hned začátkem jara nás pozdraví rychle vyrůstající nové výhonky.

Libeček můžeme pěstovat i doma

Pokud zahrádku nemáme, můžeme docela dobře pěstovat libeček v nádobě. Pěstujeme jej jako rostlinu jednoletou – v zimě pak sklízíme čerstvé zelené  aromatické lístky.  Rostlina potřebuje mít slunné stanoviště v nějaké chladnější místnosti.

Libeček dochutí jídla

Čerstvým listem kořeníme polévky, omáčky, saláty, ale i zeleninová jídla, drůbež a ryby.
Čerstvé i sušené listy, stejně jako usušený umletý kořen přidáváme do masných polévek, přidáváme k dušenému masu, sýru apod.

A také prospívá zdraví

Čaj z libečku má pikantní chuť. Pomáhá odvodňování a vylučování škodlivých látek z organismu, a proto se využívá jako diuretikum i při chorobách ledvin. Pomáhá vykašlávání i při pálení žáhy. Doporučuje se také při problémech s trávením nebo s nadýmáním. Libeček posiluje naši nervovou, pohybovou i oběhovou soustavu. Podporuje činnost srdce a celkově posiluje organismus. Používá se i při nepravidelné menstruaci. Působí také jako mírné afrodiziakum.
Pokud si přidáme libeček do koupele, pomůže nám při hojení ran i při boji s plísněmi.
Pozor někdo může být na čaj z libečku alergický, a také není vhodné pít jej v těhotenství.