zdroj Pixabay

VYUŽIJEME DOZRÁVAJÍCÍ SEZÓNNÍ OVOCE

In Recepty by walsla

Na zahrádce rychle dozrává šťavnaté ovoce – využijeme je na mlsání, kompotování, zamrazování, vyrábíme šťávy, džemy, marmelády. Ale čerstvé ovoce je docela určitě tím nejlepším, co nám právě příroda nabízí. Zkusme si upéct něco chutného, osvěžujícího.

Ovocný dort s průhledným barevným rosolem

Dort, který se skládá z piškotového korpusu a čerstvého ovoce zalitého barevným průzračným želé, to je to pravé. Jeho výroba není tak složitá, jak by se snad mohlo na první pohled zdát.

Co budeme potřebovat

Na korpus si připravíme tyto ingredience: 100 g hladké mouky, půl lžičky kypícího prášku do pečiva, 50 g rostlinného oleje, nastrouhaná kůra z jedné poloviny citronu, 3 vajíčka, 80 g krupicového cukru a 1 balíček cukru vanilkového. (Na formu kousek másla a trochu polohrubé mouky.)
Na krém budeme potřebovat: 250 ml mléka, 40 g krupicového cukru a 1 balíček vanilkového cukru, 1 sáček vanilkového pudinku a 100 g másla.
Na ozdobení: 300 g čerstvého ovoce (borůvky, maliny, ostružiny), 1 malinový džem, 1 balíček dortového želé, 50 g opražených mandlových plátků

Jak na to – korpus

Všechno jsme si připravili, můžeme se pustit do práce.

  • Napřed si zapneme si troubu, aby byla vyhřátá na 160 °Celsia.
  • Vymažeme si otvírací dortovou formu máslem a vysypeme polohrubou moukou, nebo můžeme vyložit pečícím papírem (vystřihneme si z něj kruh na dno formy a pruh na její okraj).
  • Do mísy si prosejeme hladkou mouku a dobře promícháme s kypřícím práškem do pečiva.
  • Žloutky a vanilkový cukr vyšleháme do nadýchané světlé pěny.
  • Ušleháme bílky s cukrem, abychom získaly pevný sníh.
  • Pomalu a zlehka smícháme žloutkovou směs a sníh z bílků.
  • Přilijeme olej a ještě jednou jemně, ale dobře promícháme.
  • Těsto nalijeme do formy a povrch uhladíme.
  • Pečeme asi 40 minut do růžova. Špejlí, kterou zapíchneme do středu dortu, vyzkoušíme, je-li korpus hotový. Pokud nelepí, vyndáme jej z trouby a necháme vychladnout.

Hladký pudinkový krém

Jednoduše si z mléka, cukru a pudinkového prášku uvaříme hustý pudink (podle návodu na obalu). Abychom zabránili vytvoření škraloupu, přendáme si pudink do mísy a tu vložíme do větší nádoby se studenou vodou. Opatrně mícháme metličkou až do vychladnutí.
Do šlehače si dáme máslo a vanilkový cukr a vyšleháme do pěny. Nyní musíme spojit obě hmoty, ale pozor – krém se nesrazí, jen pokud mají obě směsi stejnou teplotu. Začneme studeným pudinkem – ten rozšleháme šlehačem a teprve pak k němu postupně přidáváme našlehané máslo. Vyšleháme na hladký krém a uložíme přikrytý fólií do ledničky. (Krém si můžeme připravit i den předem – před použitím jej však musíme z chladničky včas vyndat, aby „povolil“.)

Zdobení

Vychladlý korpus jsme vyndali z formy a paletovým nožem rozřízli v polovině. Spodní plát položíme na podložku, potřeme krémem a uhladíme ho. Část krému (stačí asi 2 až 3 lžíce) si necháme na boky. Na krém položíme vrchní stranu dortu a na ni rozetřeme malinový džem, zakryjeme tak póry těsta a pak nám dolu nebude protékat šťáva z ovoce. Dort vrátíme zpět do formy (i s pruhem pečícího papíru na okraji) a necháme ztuhnout do chladničky.
Na povrch dortu pak rovnoměrně naklademe ovoce (kraje by měly zůstat volné, aby pak byly krásně hladké).
Želé připravíme podle návodu na sáčku a hned ho nanášíme silikonovou mašlovačkou na naskládané ovoce.
Přes dort natáhneme opět fólii a necháme tuhnout asi 60 minut. Pak stáhneme formu i pečící papír z boků korpusu a potřeme jej zbylým krémem.
Boky obalíme opraženými plátky mandlí. A naposledy – před podáváním – dáme do chladničky (cca na 2 hodiny).

(Všechny fotografie jsou ilustrační.)