zdroj Pixabay

BYLINKY JSOU ZDRAVÉ A CHUTNÉ – 1

In Bylinky, Poradna by walsla

Chceme-li žít zdravě, musíme do našeho jídelníčku zařadit dostatečné množství zeleniny a má-li nám chutnat, musíme jídlo umět správně připravit. O to by se měli postarat bylinky a zelené zahradní natě. Jsou to přirozená a hodnotná dochucovadla. Nejenže zajistí našemu tělu zdraví, ale také potěší nás svou lahodnou chutí. Měli bychom také vědět, jak využít jejich chuť i léčivý účinek.

Zelené koření

Bylinky, natě a listy… jsou části bylinkových rostlin s jemnou mírně kořeněnou chutí. Rozdělují se třeba podle toho, v jakém množství je můžeme používat pro přípravu jídel. Ve větším množství je možné použít ty jemnější bylinky do salátů – jsou to například bazalka, kopr, petržel, pažitka, nejrůznější druhy salátů, endivie, celer a jiné. Rostliny, jejichž natě a listy jsou tužší nebo s výraznější kořeněnou chutí, se do jídel přidávají jen v menším množství.

Bez bazalky to asi nejde

Bazalka pravá (Ocimum basalicum) – je to královna aromatických bylin. Už její botanický název o tom vypovídá (basileus = král). Někteří léčitelé ji dokonce stále připisují účinky na povzbuzení té “pravé” lásky. Prokázané však je, že blahodárně působí na nervový systém. Její jemné lístky se využívají jak do zeleninových salátů, vynikající chuť se projeví s těstovinovými jídly či na pizze, ale chutnat nám bude v omáčkách i v polévkách. Používá se také do mletého masa. Pokud si ji zamrazíme v ledových kostkách (zalitou vodou nebo olejem) vydrží nám dlouho do zimy.

Říká se jí anglická bylinka

Kerblík (Anthriscus cerefolium), nebo také prasečí kmín, či stoklásek anebo třeba postní koření. V Anglii je kerblík považován za bylinku, která dovede čistit krev, zatímco ve francouzské kuchyni patří spolu s pažitkou, estragonem a petrželkou k nejoblíbenějším jemným bylinám.

Římané věřili na koncentraci

Rozmarýn lékařský (Rosmarinus officinalis) – protože se této voňavé rostlině daří na mořském břehu, nazývali ji staří Římané mořská rosa. Rozmarýn je nejen oblíbeným ochucovadlem, ale především uznávanou léčivou rostlinou, která očišťuje naše tělo. podporuje paměť i koncentraci. Starořečtí studenti dokonce nosili na zkoušky větvičky rozmarýnu, ke kterým přičichávali během zkoušek.