zdroj Pixabay

LILEK VLÁDNE VE STŘEDOMOŘÍ

In Poradna, Zelenina by walsla

Lilek jednoletá rostlina z čeleni lilkovité (Solanaceae) je příbuzná jak rajčete, tak i brambor. K nám do Evropy přišla z daleké Indie, kde roste jako trvalka. Původně byla tato tajemná, podivně zbarvená plodina pěstovaná jen jako okrasná, a její konzumace byla dokonce považována za nebezpečnou, která mohla způsobit pominutí smyslů. Řekové jí pojmenovali „jablko bláznů“.

Lilek je teplomilný krasavec

Lilek vejcoplodý nebo také baklažán anebo lidově patlažán je plodová zelenina, červenofialové barvy. Vlastně to není zelenina, ale botanicky se jedná o ovoce (stejně jako třeba rajče, paprika a jiné lilkovité). Dorůstá cca do metrové výšky a jeho květy jsou většinou světle fialové, zatímco plody mají barvu červenofialovou. Teplomilná zelenina u nás postupně zdomácněla, ale lilek je taková primadona – nemáme-li zahrádku v teplých oblastech, musíme jej pěstovat ve skleníku či fóliovníku.

Jak na pěstování bláznivého jablka

Vyžaduje teplo a také lehčí teplou humózní a dostatečně hlubokou půdu. Semena vyséváme už začátkem března do nádob umístěných ve skleníku nebo pařeništi, pak se semenáčky přepichují do květináčů (během pěstování sazenic nesmí teplota klesnout pod 18 °C). V teplých podmínkách je můžeme dát na záhony až začátkem června. Jinak je můžeme pěstovat v pařeništi, fóliovníku nebo ve skleníku. V době tvorby plodů je lilek náročný na vláhu. Plody se sklízejí před plnou zralostí – jsou pevnější a mají pak chutnější dužninu. Odřezávají se i se stopkou.

Co všechno lilek obsahuje

Lilek obsahuje 90 procent vody, ale také vlákninu a bílkovina. Dále velké množství vitamínů, například provitamín A, vitamín B, E, ale také kyselinu listovou i pantothenovou. Najdeme tu i mnoho minerálních látek, například: mangan, vápník, hořčík, zinek, železo fosfor, draslík.

Co například lilek umí

Lilek je nejen chutná, ale ještě navíc nám pomáhá:

  • snižuje cholesterol
  • podporuje činnost jater
  • má antioxidační a také proti sklerotické účinky
  • má projímavé účinky a usnadňuje zažívání
  • antibiotické účinky jsou prokázány u šťávy z lilku
  • je vhodný při redukční dietě
  • zpevňuje díky rutinu cévy

Jak lilek využít v kuchyni? Jak ho upravit? … Až zase příště