zdroj redakce

SBÍRKOVÉ SKLENÍKY NA VÝSTAVIŠTĚ FLORA OLOMOUC

In Poradna by walsla

Vůně citrusů a záplava květů exotických rostlin – to nám nabízejí olomoucké sbírkové skleníky i teď v únoru. Proč si neudělat výlet do příjemného prostředí a potěšit se podívanou na citrusové plody, zajímavé překrásné květy, cizokrajné rostliny i exotická zvířata. Právě začátkem února 2020 se návštěvníkům otevřely skleníky v Olomouci.

Sbírkové skleníky v Olomouci

Tropický, subtropický, palmový a kaktusový skleník jsou neodmyslitelnou součástí Smetanových sadů v Olomouci. Nejstarším z nich je palmový skleník, který návštěvníkům nabízí impozantní pohled na exotické rostliny skutečně ohromných velikostí. V kaktusovém skleníku se zase mohou kochat nejen pěstitelé, ale i milovníci kaktusů a nejrůznějších sukulentů. Chceme-li se potěšit exotickými rostlinami, pak zamíříme do skleníku tropického a subtropického.

Exponáty, které na nás čekají

Na které exponáty se zrovna v těchto dnech mohou návštěvníci těšit? Tak například v palmovém skleníku lze spatřit nádherně kvetoucí strelície královské. Zajímavé květenství v pestrých modro oranžových barvách nám připomene barevnosti jejich domoviny – pochází totiž z Jižní Afriky. Subtropický skleník nás okouzlí nepřeberným množstvím plodících citrusů a jejich voňavých plodů. Ať už jsou to mandarinky, pomeranče, citrony, grepy, ale i mnoho dalších a méně známých citrusových plodů. V kaktusovém skleníku již kvetou první sukulenty a v tropickém skleníku se tvoří první plod ananasu.

Ing. Pavel Souček, vedoucí sbírkových skleníků nám doplňuje informace: „V tomto období se na citrusech objevují první poupata, což značí brzkou záplavu voňavých květů. Dále kvete několik druhů bromélií a pro menší děti tu v teráriu čeká atraktivní kajman brýlový, či v jezírku líně plovoucí velký bílý sumec s délkou 1,5 m.“

Kdy se do můžeme do skleníků podívat

únor 9:30 – 16:00 hodin (otevřeno pouze o víkendech)
březen 9:30 – 16:00 hodin (otevřeno denně mimo pondělí)
duben – říjen 9.30 – 18.00 hodin (otevřeno denně mimo pondělí)

Vstupné

Běžné vstupné je 60 korun.
Děti od 6 do 15 let, studenti, důchodci a ZTP mají snížené vstupné – 30 korun.
Děti do 6 let mají vstupné zdarma.
Rodinné vstupné (2 dospělí + maximálně 3 děti do 15 let) činí 140 korun.
Je také možné objednat si (předem) průvodce na 60 minut – 300 korun.

Veškeré informace najdeme na webových stránkách: https://www.flora-ol.cz/areal/sbirkove-skleniky