zdroj Pixabay

RECEPT NA VLASTNÍ BYLINKOVOU SŮL

In Bylinky, Poradna, Recepty by walsla

Vyrobit si vlastní bylinkovou sůl, připravovat šťavnaté pokrmy, grilovat a pak si pochutnávat s přáteli, kteří nešetří obdivnými pohledy. Bylinkovou sůl si připravujeme hlavně pro vlastní potěšení. Ale mohla by se stát i neobvyklým a zajímavým dárkem, který jistě potěší příbuzné či přátele, jeho výroba nám nezabere víc než 10 minut.

Bylinková sůl aneb jaké bylinky využijeme

Nejraději bychom měli volit oblíbené bylinky, které nejčastěji používáme – na bylinkovou sůl můžeme zpracovat v podstatě všechny. Vynikající jsou i směsi z několika druhů bylinek, které si smícháme podle vlastní chuti. Může to být třeba taková česká klasika: petrželka listová, kadeřavá, libeček. Na zahrádce nám určitě roste: dobromysl (oregano), tymián, levandule – což tvoří výbornou kombinaci připomínající provensálskou kuchyň. Směs šalvěje a rozmarýnu nás zase zavede do Itálie.

Co lze ještě do bylinkové soli přidat

Do bylinkových solí se v našich krajích nejčastěji přidává oblíbený česnek. A kdo má rád ostřejší pokrmy, zkusí třeba chilli papričky, nebo usušenou tenounce oloupanou citronovou kůru.

Jednoduchá sůl z kadeřavé petrželky

Sklidili jsme nebo výhodně nakoupili na trhu zelenou kudrnku. Připravíme si petrželku, odstraníme stonky, dobře opláchneme od možných nečistot a nevítaných návštěvníků, vysušíme stejně jako třeba salát (v odstředivce, cedníku, nebo obvyklým způsobem). Vložíme do odměrky a v odměrce si připravíme odpovídající množství hrubé (jemná není vhodná) mořské soli (bez příchutí).
Poměr bylinek a soli má být 4 : 1 (máme-li tedy například 800 ml čerstvých petrželkových listů, budeme potřebovat ¼ soli – tedy 200 ml).

Na připravené velké prkýnko si nasypeme bylinky a asi 1 minutu je nahrubo rozsekáváme velkým nožem, který si opatrně přidržujeme za špičku.
Posypeme je polovinou odměřené soli a znovu další minutu sekáme.
Do vzniklé hrubší směsi přisypeme zbytek soli a pokračujeme v sekání, dokud nebudeme spokojeni s jemností bylinkové směsi (asi 3 minuty).
Na plech si rozložíme pečící papír, na něj rozložíme bylinkovou směs – necháme při pokojové teplotě 1 až 2 dny proschnout.
Pak směs přesypeme do skleniček a dobře uzavřeme.

Pokud bychom chtěli přidat například česnek nebo pálivé papričky, oloupeme, očistíme a dáváme je na prkénko spolu s bylinkami.