zdroj Pixabay

VITAMÍNY A DROBNÉ OVOCE I.

In Ovoce, Poradna by walsla

Vitamíny a minerály naše tělo nezbytně potřebuje. Jejich nedostatek způsobuje zdravotní problémy, které většinou nelze přesně diagnostikovat a také se o to hůř léčí. Lepší je tedy takovým situacím u lékaře předcházet a doplňovat ty nejdůležitější vitamíny průběžně. A protože chceme být zdraví jíme pravidelně stravu s dostatkem živin – nejlépe v přírodní podobě, abychom je pak nemuseli kupovat v lékárně.

Oblíbený rybíz

Rybíz se pěstuje na našich zahrádkách nejčastěji, v našich klimatických podmínkách se mu totiž dobře daří. Snad proto nám může připadat „obyčejný“. Ať už si pochutnáváme na rybízu červeném, bílém či černém – jeho konzumace je našemu zdraví prospěšná.

Jaké důležité látky obsahuje.
Nejvíce je v něm obsažen vitamín C (především v rybízu černém, ale samozřejmě i v bílém a červeném je ho hodně). Jedna bobulka obsahuje až 2 mg vitamínu C. Důležitý je také vitamín P – rutin, jenž udržuje v pořádku náš cévní systém. V rybízu najdeme i řadu vitamínů skupiny B nejvíce niacinu (B3) a kyseliny pantothenové (B5), ale i thiamin (B1), riboflavin (B2), pyridoxin (B6) – tak zvaná „béčka“ prospívají našim nervům, vlasům a kůži. Vitamín A zase ochraňuje náš zrak, obnovuje tkáně, zpevňuje pokožku, pomáhá udržovat zdravou a svěží pleť, vyhlazuje vrásky, zlepšuje kvalitu vlasů, je nepostradatelný pro krvetvorbu a imunitu. V tomto drobném ovoci se nachází i řada stopových prvků, obsahuje hodně vápníku a železa, ale i hořčík, draslík, zinek, mangan. Vzájemná kombinace všech těchto zdraví prospěšných látek přináší blahodárnými účinky rybízu na naši celkovou kondici.

Angrešt se svou zajímavou chutí

Angrešt je k velmi chutné ovoce se zajímavou sladkou kyselou chutí. Pokud má vhodné podmínky, velmi dobře plodí. Nejlepší je čerstvý, ale často se z něj připravují i kompoty, džemy, marmelády.

Také angrešt je zásobárnou vitamínů
Angrešt je zásobárnou nejen vitamínů, ale i minerálních látek. Obsahuje vitamín C, E, řadu vitamínů B, provitamín A, vápník, fosfor, zinek, měď, hořčík, křemík, poměrně hodně železa.
Posiluje cévy a zbavuje je usazenin cholesterolu, a tím i mírně snižuje krevní tlak. Zlepšuje metabolismus, daří se mu čistit ledviny i trávící ústrojí, proto je vhodný na očistné kúry.