zdroj Flora Olomouc

VÝSTAVA LETNÍ FLÓRA OLOMOUC

In Poradna by walsla

Letošní letní květinová výstava láká své návštěvníky na nové téma: Zahrada za zdí. Tentokrát nás zavede do tajů městských zahrádek, dvorků a zákoutí. Můžeme se těšit na to nejlepší z floristického a zahradního umění. Čeká nás expozice České dědictví UNESCO, výstava Pod křídly múz, ale i tradiční zahradnické trhy.

Výstaviště Flora Olomouc

Výstava Letní Flora Olomouc se uskuteční na Výstavišti Flora Olomouc ve dnech od 20. do 23. srpna 2020. Autorkou hlavní expozice je zahradní architektka Ing. Marie Doleželová, která říká: „Expozice poukáže na potenciál městských prostorů, jako jsou vnitrobloky, dvorky nebo stavební proluky. Tato místa mohou nabídnout relaxaci, oddech, sloužit jako školní zahrada, sportoviště či být místem pro setkávání a budování komunity. Inspiraci, jak z parkovišť či nevzhledných zákoutí vybudovat malou městskou oázu nabídne právě hlavní expozice Zahrada za zdí.

Zahrada za zdí

K vidění bude také květinová expozice České dědictví UNESCO. Ta se inspiruje památkami zapsanými na světovém seznamu dědictví.
V hlavním pavilonu nebudou chybět ani oblíbené floristické show od předních floristů, odborné přednášky a samozřejmě také kulturní program. V budově Oranžerie se přijďte podívat na díla členů Unie výtvarných umělců Olomoucka. Jejich výstava Pod křídly múz představí sochy a umělecké artefakty v objetí květin.
O tom, co jsou zahrádkové osady a jak to v nich chodí vysvětlí expozice Českého zahrádkářské svazu v pavilonu E, kde nebude chybět ani rostlinolékařská poradna. V pavilonu H bude mít letos opět základnu Výzkumná laboratoř rostlin. Pro návštěvníky z řad laické i odborné veřejnosti nabídne ukázky laboratorních technik, nové trendy, výzkumy a inovace ze světa rostlin.
Ve filmovém sále bude probíhat projekce populárně-naučných časosběrných filmů o rostlinách a odborné přednášky.

Zahradnické trhy, moravské víno, občerstvení i zábava

K letní výstavě patří i dobré víno, a to nabídnou čeští vinaři a zkušení someliéři v rámci doprovodného programu Dny moravských vín. Těšit se tak návštěvníci mohou na ochutnávky, řízené degustace i cimbálovou muziku v galerii pavilonu A.
Venkovní areál výstaviště již tradičně zaplní Letní zahradnické trhy, které opět představí široký sortiment květin, semen, zahrádkářských pomůcek či hobby potřeb. Na své si tak přijdou všichni zahrádkáři a milovníci rostlin.
Nebude chybět ani venkovní program s hudebními vystoupeními, program Receptáře, aktivity pro děti, Zaparkuj odpočinková zóna a samozřejmě dobré jídlo a pití.

Základní informace Letní Flory Olomouc 2020

Kdy: 20. – 23. srpna 2020 vždy od 9:00 do 18:00 hodin.
Kde: Výstaviště Flora Olomouc (Smetanovy sady, pavilóny A, E, G, H, exteriéry, Oranžerie)
Vstupenky můžeme získat v předprodeji: https://www.flora-ol.cz/vstupenky/detail/83
Vstupné plné: 160 Kč
Děti 6-15 let: 70 Kč
Rodinné vstupné: 320 Kč
Studenti/Senior nad 65 let: 110 Kč
Držitelé průkazů ZTP a ZTP/P: 70 Kč (doprovod zdarma)
Školní výpravy nad 10 osob, vč. pedagog. doprovodu: 60 Kč
Pořadatelé: Výstaviště Flora Olomouc, a. s, Český zahrádkářský svaz, Svaz školkařů České republiky, Unie výtvarných umělců Olomoucka