zdroj Maion Silva

KDY ZAČÍNÁ ČAS SKLIZNĚ HOKKAIDO

In Poradna, Zelenina by walsla

V obchodech se už objevily oblé i kulaté oranžové plody. A možná nám už krášlí i naše zeleninové záhonky na zahrádce. Chodíme okolo, prohlížíme a přemýšlíme, kdy nastane ta správná chvíle, abychom je utrhli. Ale všechno chce svůj čas.

Jak poznat, kdy je hokkaido zralé

Čekáme na tu správnou chvíli, abychom konečně mohli odtrhnout krásné oranžové plody. Poznáme, kdy je hokkaido zralé? Kdy nastal ten správný čas sklizně?
Kdo z nás ji má na zahrádce, ví, že se rostlina plazí po zemi, ale může také lézt po opoře. Vždy však potřebuje dostatek prostoru a také hodně živin. Nejlepší by bylo nechat růst hokkaido na dobře vyzrálém kompostu.
Výhonky mohou růst i do délky několika metrů, ale my je zkrátíme, když dosáhnou přibližně 2 metry. Tím podpoříme kvetení a zároveň i dozrávání plodů.

Kdy je tedy hokkaido zralé?

Nesmíme spěchat, měli bychom vystihnout tu správnou chvíli. Prozradí nám ji stopky plodů. Pokud jsou ještě svěží, mají zelenou anebo žlutou barvu, je to známka toho, že plod dýně stále ještě čerpá živiny ze své mateřské rostliny a ukládá je pro nás. Pokud ji sklidíme předčasně, připravíme se tak o vzácné látky, které se v dýni stále ještě shromažďují.
Počkejme si, dokud nebude mít hokkaido uschlou, nahnědlou a zvadlou stopku – to je teprve znakem času sklizně. Nedostatečně zralá dýně má tenkou lehce zranitelnou slupku a nevydrží dlouhé skladování, zatímco pevná slupka plod lépe ochrání. Dýně můžeme skladovat na suchém chladném místě.
Nejlépe uděláme, pokud odřízneme dýni z rostliny tak, aby na plodu zůstala stopka co nejdelší. Kdybychom naopak nechali dýni na rostlině příliš dlouho, hrozí zahnívání i plesnivění.

Pochutnejme se na hokkaido

Dýně hokkaido se nemusí loupat, stačí ji před přípravou dobře umýt, použít můžeme třeba i kartáček. Hokaido má pevnou dužinu, která má skvělou chuť. Velmi oblíbená je pečená – připravuje se stejně jako brambory. Ještě můžeme polechtat naše chuťové buňky, když ji potřeme například česnekovým máslem.
Využívá se také na přípravu krémových polévek, pyré či omáček. Tato oblíbená dýně s oranžovou barvou má už i odrůdy například v barvně modré – stačí jen vyzkoušet.