zdroj Flora Olomouc

VÝSTAVA LETNÍ FLORA OLOMOUC

In Poradna by walsla

Jediná zahradnická a květinová výstava tento rok v České republice skýtá spoustu lákadel. O bezpečnost návštěvníků budou dbát všichni organizátoři, kteří se připravují vždy podle aktuální situace a vyhlášení nových opatření, která všichni pečlivě sledují.

Výstava – hlavní expozice

Zahrada za zdí „Hlavní expozice Zahrada za zdí poukáže na potenciál městských prostorů, jako jsou vnitrobloky, dvorky nebo stavební proluky. Tato místa mohou nabídnout relaxaci, oddech, sloužit jako školní zahrada, sportoviště či být místem pro setkávání a budování komunity.“ vysvětluje autorka expozice Ing. Marie Doleželová.

Nápady pro sezónní výzdobu balkonů či teras nabídnou předváděcí akce floristů. Přednášky poučí o chorobách a škůdcích okrasných i užitkových rostlin, pěstování ovocných dřevin v nádobách nebo o popínavých rostlinách a vertikálních zahradách, soudobém trendu zahradní architektury. Floristické show budou pod taktovkou předních českých floristů jako je Klára Franc Vavříková, Pavlína Švecová, Zdeněk Kupilík či Arnošt Jílek.

České dědictví UNESCO

Další lákavou expozicí je České dědictví UNESCO, ve které se vydáme na cestu po Čechách, Moravě i Slezsku a prozkoumáme všech 14 českých památek zapsaných na seznamu světového dědictví. Expozice Českého zahrádkářského svazu v pavilonu E ukáže, jak to chodí v zahrádkových osadách. V pavilonu E můžete také navštívit pěstitelskou poradnu.
Historická Oranžerie bude hostit uměleckou výstavu Pod křídly múz. Ta představí sochy členů Unie výtvarných umělců Olomoucka v objetí květin. V pavilonu H bude mít opět základnu Výzkumná laboratoř rostlin, která letos opět láká na populárně-naučnou expozici s praktickými ukázkami, workshopy a poradenstvím na téma semenářství, výživa rostlin, kopřiva – (ne)tradiční bylina budoucnosti.
Návštěvníci si mohou užít také vernisáž fotografií „Alpská květena“ a projekci filmů o rostlinách a přírodě.

Letní zahradnické trhy a doprovodné programy

Tradiční Letní zahradnické trhy s širokým sortimentem rostlin a zahrádkářských potřeb budou mít své místo opět ve venkovních prostorách pavilonu. Kvalitní vína z Moravy i Čech nabídnou vinaři a someliéři při Dnech moravských vín na galerii v pavilonu A. Nenechte si ujít každoroční přehlídku moravských vín za účasti našich předních vinařů.

Připravujeme program i pro ty nejmenší návštěvníky. Nově je připravena Dětská zóna na Letní scéně u rybníčku. Děti se mohou těšit na zábavný program s kostkami LEGO od organizace Bricks 4 Kidz Olomouc, na korálkování „šperky u Kačky“, výtvarný workshop Pískování a pro starší děti je připraven program od umělecké skupiny Chaoscompany s tím nejlepším ze street artu.

Bohatý doprovodný program nabídne přednášky, předváděcí akce a odborné semináře. Těšit se můžete na busking neboli pouliční umění, Zaparkuj odpočinková zóna a další volnočasové aktivity. Víkendový program zpestří také hudební vystoupení multižánrové kapely Fantajm či folk country kapely AKVAREL na venkovním podiu SAMBA.

Základní informace

Doba konání: Letní flora Olomouc 2020 se koná: od 20. –´do 23. srpna 2020. Otevřeno je od 9:00 do 18:00 hodin a v neděli od 9:00 do 17:00 hodin.
Místo konání: Výstaviště FO (Smetanovy sady, pavilóny A, E, G, H, exteriéry, Oranžerie)
Vstupenky v předprodeji: https://www.flora-ol.cz/vstupenky/detail/83