zdroj Pixabay

LAHODNÝ, ZDRAVÝ A NENÁROČNÝ FENYKL

In Poradna, Zelenina by walsla

Fenykl je nejen zelenina lahodná, ale také léčivá, a navíc i okrasná. Pokud jej ochutnáme, rozšíříme si už navždy náš jídelníček, zlepšíme si své zdraví a brzy se projeví i zeštíhlující účinky této zajímavé lahůdky.

Fenykl a jeho druhy

Fenykl obecný (Foeniculum vulgare) roste planě ve Středomoří a v asijských zemích kolem Černého moře. U nás se vyskytuje na jižní Moravě, kde má k růstu vhodné podmínky.
Známé jsou 2 druhy fenyklu; ten první f. obecný (F. vulgare var. Vulgare) se používá jako koření (hlavně jeho semena) a druhý z nich vytváří chutnou bulvu – je to f. sladký (F. vulgare var. Dulce).
Sladký fenykl je dvouletka, ale u nás ho pěstujeme jako jednoletou zeleninu. Má nasládlou aromatickou vůni a všechny části této zeleniny jsou jedlé a chutné.

Sladký fenykl je nenáročná zelenina

Fenykl patří mezi nenáročné zeleniny, zkusme jej tedy na zahrádce pěstovat. Aby nám vytvořil pěknou bulvu, vyséváme ho až začátkem léta. Kdybychom ho vyseli na jaře, vyběhl by jen do květu. Když jej však vysejeme (anebo i vysadíme sazenice) koncem června a během července, pak nám do pozdního podzimu dorostou šťavnaté a chutné bulvy, které můžeme i skladovat. S
ladký fenykl potřebuje slunné a teplé stanoviště, dobře chráněné před větry.
Vyhovuje mu dobře zpracovaná půda, s dostatkem humusu, živin a vápníku. Nedaří se mu v půdách těžkých, mokrých a písčitých. Nesnáší také půdy čerstvě vyhnojené, proto jej vysazujeme například po raném květáku, kedlubnách, či špenátu, salátu atd.
Po výsadbě dobře pečujeme o půdu – odplevelujeme, nebo můžeme využít i výhody mulčování. Fenykl zavlažujeme je podle potřeby (v závislosti na počasí).
Tato zelenina netrpí žádnými chorobami ani škůdci.

Sklizeň

Když bulvičky dosáhnou do šířky cca 5 cm (což bývá asi 2 týdny před sklizní), nahrneme k nim zeminu. Bulvy fenyklu se tak vybělí a zjemní. Sklizeň fenyklové bulvy začíná před příchodem mrazů. Odřízneme je až zcela dole u země. Listy odřezáváme asi 15 cm nad bulvou. Odříznutou nať můžeme dále v kuchyni využít. Jestliže nám nepřeje počasí a podzimní mrazíky přijdou příliš brzy, ochráníme před nimi fenykl netkanou textilií.