AČOKČA PŘIŠLA OD INKŮ

In Poradna, Recepty, Zelenina by walsla

Každý z nás asi rád vyzkouší něco nového, ochutná méně známé druhy ovoce či zeleniny. Každý zahrádkář si zase rád vyzkouší něco nového pěstovat na své zahrádce. Proč to tedy nezkusit také s okurkou bolivijských indiánů, které se říká ačokča. Její chutné plody mají velké využití v kuchyni.

Ačokča přišla z Jižní AMeriky

Ačokča také korila (Cyclanthera pedata) je u nás poměrně novou zeleninou. Je známá také pod názvy divoká okurka nebo paprikookurka či mexická okurku, zřejmě díky svému původu. Pochází z Jižní Ameriky, kde ji v Andách znali již staří Inkové a v Mexiku jí říkají pepino Hueco, což znamená dutá nebo prázdná okurka.
Pěstovali ji tam jako chutnou zeleninu, jako léčivku a v dávné historii sloužila domorodcům i na čištění zubů.
V Peru a Bolívii je v kuchyni velmi populární, připravují ji na mnoho způsobů. Ve Spojených státech je například oblíbený recept na vynikající makarony s ašokčou a sýrem.

Je to jednoletá popínavá rostlina s tenkou hustě rozvětvenou lodyhou. Stonek může dorůst až do 5 metrů a listy až 14 cm. Její drobné květy mohou být bílé, zelenkavé i žluté. Vejčité plody s ostrým hrotem dlouhé 10 až 20 cm připomínají lusk, uvnitř jsou bílá semena, která později zčernají. Když plody dozrají, jsou uvnitř duté.

Divoká okurka v kuchyni

Plody ačokči se používají především jako zelenina, dají se konzumovat i syrové, ale mají také široké využití v kuchyni, vaří se i pečou. Vzhledem se podobají paprice, ale chutí připomínají okurku.
Mladé plody jsou křehké a chutnají jako hrášek, konzumují se celé. Větší plody je lépe rozřezat a před konzumací odstranit tvrdá semínka.
Ačokča se hodí na přípravu leča, plní se masem a rýží jako papriky, nakládá se do sladkokyselého nálevu jako okurky, klade se na pizzu. Přidává se do salátů, do gulášů nebo do zeleninových polévek, chutná obalovaná i smažená…
Také listy divoké okurky se dají konzumovat, připravují se obdobně jako špenát.
V syrovém stavu pomáhá ačokča proti cukrovce, snižuje cholesterol a také vysoký krevní tlak. Používá se při léčbě respiračních chorob a preventivně působí proti ateroskleróze.

Recept na ačokču plněnou řeckým jogurtem

Co budeme potřebovat
6 až 7 zralých plodů ačokči, ½ hrnku nakrájené nezralé ačokči (nebo můžeme použít okurku), 2 kelímky řeckého jogurtu, 1 až 2 stroužky česneku (podle chuti), sůl, pepř, 2 lžíce citronové šťávy, 2 lžíce čerstvého kopru
Jak na to

  • Zralé plody ačokči rozkrojíme na polovinu a odstraníme semena.
  • V misce smícháme jogurt s nakrájenou nezralou ačokčou (nebo okurkou).
  • Přidáme citronovou šťávu, sůl, pepř, nadrcený česnek, nasekaný kopr a jemně ale důkladně promícháme, aby se chutě dobře propojily.
  • Směsí naplníme připravené poloviny ačokči.
  • Před podáváním ozdobíme ještě koprem. (Směs můžeme ještě doplnit o několik nakrájených rajčátek).