zdroj Pikist

MRKEV USKLADNÍME V PÍSKU

In Poradna, Zelenina by walsla

Mrkev jsme pěstovali na zahrádce a máme velkou úrodu. Jak ji uchovat , aby zelenina v pořádku a bez poškození přečkala nastávající zimu. Je nutné správně ji uskladnit. Měli bychom vědět, jak který druh správně uložit. Každá zelenina má totiž poněkud odlišné podmínky na uskladnění.

Mrkev je oblíbená po celém světě

Mrkev patří k nejoblíbenější zelenině snad na celém světě. A může za to nejen její lahodná chuť, ale také blahodárné účinky, které má na lidské zdraví, neboť tato kořenová zelenina je bohatá na řadu cenných vitamínů, minerálů, stopových prvků a dalších užitečných látek. V léčitelství se využívá její močopudný a projímavý účinek, známá je jako podpůrný prostředek při šerosleposti a revmatických zánětech kloubů. V posledních letech bylo také zjištěno, že mrkev může zpomalovat rozvoj rakoviny.

Vyndáme mrkev z půdy

Nejlepší je sklízet mrkev až těsně před konzumací. Dokud nepřijdou mrazy, vydrží v dobrém stavu na záhonech, obzvlášť když je přikryjeme izolační vrstvou (slámou, listím a podobně), nemusíme příliš se sklizní spěchat. Jinak ji raději před prvními mrazíky vysvobodíme ze záhonů.
Nejlépe se skladuje mrkev z pozdějších výsevů. Vybíráme ji v suchých dnech, vykroucením ji zbavíme natě tak, aby zůstalo malé srdíčko a necháme alespoň několik hodin ležet na záhonech na slunci. Pokud jsou na ní přichycené hnilobné bakterie, teď rychle uhynou. Kořeny od zeminy příliš nečistíme (hlavně ne otloukáním či kartáčkem), ta je totiž chrání před vysycháním. Lépe je odstranit hlínu až těsně před použitím.

Mrkev a její skladování

Málokdy se nám celá úroda vejde do chladničky, v tom případě si připomeneme, jak si s uložením této zeleniny poradili už kdysi dávno naši předkové.
Mrkev můžeme skladovat 5 až 6 měsíců, při vyšší vzdušné vlhkosti (až 95 %) a při teplotě 1 °C. Přičemž nižší teploty nejsou vhodné, a naopak už při teplotě 2 °C začíná mrkev rašit. Neměla by být uskladněna spolu s ovocem, protože vlivem ethylenu, které se z ovoce uvolňuje, by mrkev zhořkla.

Najdeme co nejchladnější bezmrazé místo, kromě sklepa můžeme využít třeba velkou chodbu, garáž… Někde můžeme ukládat mrkev prosypávanou pískem přímo na podlahu, nebo využijeme krabice (dřevěné, případně i lepenkové). V písku by se kořeny neměly vzájemně dotýkat. Písek (nejvhodnější je říční) má být stále mírně vlhky, ale pozor ne mokrý.