zdroj Pigsels

FANTASTICKÝ A ZDRAVÝ FENYKL

In Poradna, Zelenina by walsla

Fenykl není jen fantastický, ale je také zdravý. Na farmářských trzích či v dobře zásobovaných supermarketech se v poslední době objevuje tato známá zelenina i koření. Možná jsme se už rozmýšleli, že bychom si ho koupili…ale co vlastně s ním?

Fenykl je zelenina i koření

Fenykl je vynikající koření i zelenina, které můžeme v kuchyně využívat na mnoho způsobů. Kromě toho se jedná o super ekologickou rostlinu, protože u fenyklu můžeme spotřebovat každičkou jeho část: listy, stonek, horní vlásky i semena.

Fenykl jako koření

Fenykl – koření je velmi dobré na zažívání a žaludek. Fenyklový čaj se připravuje pro miminka i větší děti, protože když je bolí bříško, je opravdu spolehlivý. Usušená semínka můžeme použít i v kuchyni, jsou vynikající ve vývarech i v rybích – ten totiž fenykl zjemní a dodá mu krásnou vůni.
Semínka, která jsme si usušili, používáme i na dresinky či marinády (rozdrtíme je, přidáme citronovou kůru a dobrý olivový olej).
Tzv. fenyklové vlasy, které jsou navrchu zeleniny, jsou aromatické, mají dobrou chuť a můžeme z nich připravit skvělý fenyklový olej. V zahřátém olivovém oleji (extra virgin) louhujeme cca 1 den „vlasy“. Olej se hodí do salátu, majonézy i dresinků, i k rybám.

Fenykl jako zelenina

Zelenina se připravuje za studena i za tepla.
Oblíbený je například toskánský předkrm, kdy fenykl natrháme nebo nakrájíme na měsíčky, které budou sloužit jako lžička. Tou pak nabíráme kvalitní olivový olej a jednoduše si pochutnáváme. (Fenykl i olej zajistí dobré trávení.)
Fenykl na saláty: nakrájíme si ho na tenké plátky, které namočíme asi na čtvrt hodiny do studené vody s ledem – fenykl hezky zkřehne a bude se pak hodit do nejrůznějších salátů.

Fenykl můžeme vařit i péct. Při tepelné přípravě máme opět několik možností.
Vařený v mléce: fenykl očistíme a vaříme pomalu v osoleném mléce.
Pečený fenykl je také velmi jednoduchý: do pekáčku rozložíme alobal, na něj nasypeme asi 300 g hrubozrnné soli a oblíbené bylinky. Na tuto směs položíme celý fenykl a zakápneme olivovým olejem (opět extra virgin) – vše alobalem zabalíme a pečeme na 175 °C asi 30 až 40 minut.
Fenykl, který jsme uvařili v mléče, či upekli v alobalu, pak rozkrájím (plátky, měsíčky…) a ještě malinko (cca 3 minuty z každé strany) můžeme opéct na pánvi s olejem či máslem. A ještě dodáme dobré bylinky či česnek. Hodí se jako příloha místo brambor i jako plnohodnotné vegetariánské jídlo.