KAROTKY – ještě do třetice

In Okrasná zahrada, Poradna, Zelenina by walsla

Odrůdy
Pyrole Haze má fialový povrch kořene a jasný oranžový střed. Tato odrůda je citlivější na podchlazení mladých rostlin, proto je vysazujeme až koncem dubna nebo začátkem května. Odrůda Nutri Red je tmavočervená odrůda, má špičatý kořen, dorůstá do 20 až 25 cm, obsahuje tolik antioxidantu lykopén jako rajčata, při vaření se barvivo neuvolňuje.

Šťavnaté karotky
Název karotka pochází z anglického slova carrot – mrkev, u nás je to synonymum pro chutnou a sladkou mrkev. Název této skupiny se vžil natolik, že lidé někdy považují mrkev a karotku za dvě různé plodiny. Ve světě jsou karotky označovány jako typ Nantes, podle původní pěstované odrůdy tohoto typu. Dlouhé štíhlé a na špičce zakulacené kořeny považuje většina zahrádkářů za nejchutnější.

Některé odrůdy: Nantes 3 – raná, kvalitní odrůda, která je určená k přímé konzumaci od léta do podzimu, kořeny mají délku 16 až 20 cm, mají výrazně oranžovou barvu.
Anina je raná odrůda karotky s dlouhým válcovitým kořenem, které mají hladký povrch, hodí se k přímé konzumaci a na skladování.
Nektar F1 je rovněž raná odrůda s válcovitými kořeny, je typická velice sladkou chutí.

O karotkách se tvrdí, že se nedají skladovat, když ale upravíme způsob jejich pěstování, mohly by vydržet až do jara. Ke skladování se hodí ty, které vyséváme v druhé polovině května.

Pozdní mrkve k uskladnění
Tyto odrůdy jsou určené k brzkému jarnímu setí a sklízí se na podzim, jsou vhodné pro uskladnění i rovnou ke zpracování. Nejlépe se hodí k uskladnění mrkev pěstovaná v lehkých humózních půdách s vyšší zásobou draslíku. Vyvinuté kořeny sklízíme od října do příchodu mrazů. Skladujeme jen zdravé, vybarvené a nerozvětvené kořeny. Nať z mrkve uřízneme asi 1 centimetr nad srdíčkem, očištěnou mrkev necháme několik dnů oschnout, potom ji dáme do sklepa, přikryjeme fólií nebo zasypeme pískem. Nejlépe se uchovává při teplotě kolem 1°Celsia a relativní vlhkosti vzduchu 90 až 95 procent.

Související články