LETNÍ OSVĚŽENÍ – ŠŤAVNATÉ OKURKY

In Okrasná zahrada, Poradna, Zelenina by walsla

K horkým letním dnům nepochybně patří i chutné a hlavně osvěžující okurky – šťavnatá zelenina, která dodá každému zeleninovému salátu specifickou příchuť. Dopěstovat tuto pochutinu není náročné, ale vyžaduje to jistou znalost.

Okurka (Cucumis sativus) je jednoletá rostlina s kořeny rozloženými spíše do šířky. Hlavním znakem je popínavý růst a jemné chloupky na povrchu. Dužina podlouhlého plodu je jemná, některé starší mají sklon být nahořklé. U nových odrůd je už hořkost odstraněna postupných šlechtěním.

Pěstovat je lze buď z přímé setby, nebo z předpěstovaných rostlin. Semena okurek nakládaček můžeme vysévat přímo na záhon, do hloubky dvou až čtyř centimetrů, nakládačky předpěstováváme nejpozději 14 dní před plánovanou výsadbou na záhon. Starší rostliny hůř zakořeňují. Osivo vkládáme přímo do půdy (její teplota by neměla klesnout pod 15 stupňů). Tato metoda se využívá hlavně u nakládaček, ale je možná i u okurek salátových. Odlišuje je spon, okurky nakládačky mohou být v hustějším sponu než salátové. Ty se vysévají tak, aby na jeden metr čtvereční bylo tři až šest rostlin.

Související články