LETNÍ TEKUTÉ OSVĚŽENÍ

In Recepty, Zajímavosti by walsla

Pokud jste si na balkoně nebo v koutě zahrady vytvořili jakousi oázu klidu, byla by škoda nevyužít ho k příjemnému posezení. Navíc je dobré si posedět se sklenicí osvěžující nápoje, ve kterém využijeme plody ze zahrádky, vždyť je všeobecně známé, že pitný režim je v létě důležitější, než kdekoli jindy. V teple, při sportu, během nemoci či stresu se má být ještě více a nejlépe neslazené nápoje. Fantazii se v tomto případě meze nekladou a výrazně nám při přípravě podobných drinků mohou pomoci produkci z naší zahrádky, jen se nesmíme bát kombinovat.
Máta, bez, stévie, meduňka, citron, med a led – toto jsou základní ingredience pro letní míchané nápoje.

Mojito trochu jinak
Co potřebujeme: čerstvé lístky máty, citron, lístky stévie, led
Jak na to: do 1 litru vody natrháme asi 10 lístků máty, rozdrtíme pět lístků stévie, která nám nahradí cukr, a citron zbavený kůry a nakrájený na kolečka. Vše dobře rozdrtíme a na závěr přidáme led. Kdo nemá stévii, nahradí ji cukrem krystal, podle chuti můžeme dát v závěru i bílý rum.

Zázvor ve skle
Co potřebujeme: čerstvý zázvor, máta, citron, med, skořice
Jak na to: oloupaný nakrájený zázvor a celou skořici zalijeme ve džbánku vařící vodou – po vylouhování přidáme mátu a citron. Zázvor z nádoby vybereme, aby nebyl nápoj příliš pikantní až pálivý, a přidáme cukr a med. Nápoj je nejen osvěžující, ale má také antibakteriální účinky a pomůže mj. při nachlazení dutin z klimatizace.

Ananasové překvapení
Co potřebujeme: ananas, máta
Jak na to: čerstvý ananas nakrájíme na malé kostičky, přelijeme studenou vodou a necháme asi půl dne vylouhovat v lednici. Podáváme s čerstvě natrhanou mátou.  Tento osvěžující drink lze vyrobit z jakéhokoli čerstvého ovoce – červeného i žlutého melounu, ostružin, malin, rybízu.

Související články