KDY? KDE? KAM? – červenec

In Okrasná zahrada by walsla

2. – 5. 7. – Buchlovice, zámek – Růže na zámku Buchlovice
Od čtvrtka 2. července si mohou návštěvníci zámku v Buchlovicích prohlédnout květinovou a prezentační výstavu sortimentu růží. Výstava bude instalována v zámeckých interiérech do neděle 5. července. Je to již patnáctý ročník akce Růže na zámku. V interiéru zámku budou k vidění květinové dekorace z 1500 ks růží.
2. – 6. 7. – Rájec nad Svitavou, zámek – Svatojánské kvítí
Tradiční výstava letních květin a bylin, kvetoucích v období svatého Jana a rostlin z našich luk a zahrad, které v dávných dobách měly léčivé a zázračné účinky. Součástí jsou i historické a vojenské akce. Výstava je součástí prohlídkové trasy zámku.
Výstava lilií klasických i světových novinek od našich předních pěstitelů a šlechtitelů.
3. – 5. 7. – Rakovník, Rabasova galerie – Lilie
Zajištěna bude poradenská služba k pěstování lilií, odborná porota ohodnotí jednotlivé exponáty v různých kategoriích, návštěvníci budou moci ohodnotit podle svého uvážení
1. 7. – 31. 8. – Opočno, zahradní centrum – Výstava fuchsií, tořivek, citrusů
Zahradní centrum v Opočně pořádá výstavu fuchsií, tořivek, citrusů, bylinek a bonsají. Součástí výstavy je poradenství. Výstava se koná v přírodním areálu Zahradního centra v Opočně pod Orlickými horami – ve středu města za restaurací Praha. Otevřeno je vždy od úterý do neděle dopoledne od 10 – 12 a odpoledne od 13 – 16 hodin. V pondělí je zavřeno.
9. – 12. 7. – Lysá nad Labem, výstaviště – Květy 2015
Celostátní výstava květin a zahradnické trhy. Expozice a květinová aranžmá ČZS je na ploše 2.160 m2. Nádherné květy – lilie, fuchsie, pelargonie, jiřinky, denivky, trvalky a okrasné rostliny – součástí naší expozice budou velmi oblíbené specializované poradny vystavovaných květin, stánek časopisu Zahrádkář a vinařské posezení.
Během výstavy bude probíhat Floristická soutěž ČZS – celostátní kolo.
Současně s výstavou Květy proběhne 5. ročník FESTIVAL VĚŠTĚNÍ
Na dobu konání výstavy Výstaviště tradičně vyhlásilo floristicko – květinářsko – zahradnickou soutěž POLABSKÝ KVĚT 2015.