Foto: Pixabay

PAMPELIŠKA SI PRÝ PORADÍ S RAKOVINOU

In Bylinky, Květiny, Od čtenářů, Poradna, Příroda, Zajímavosti, Zdraví by walsla

Žlutá bylinka, kterou někdy vidíme v záhonech či na trávníku, je prý učiněný zázrak a umí si prý poradit s rakovinou.
Přesto je pro zahrádkáře nevítaným plevelem. 
Najdeme ji téměř všude, na loukách, v lesích a zahradách, v parcích i na sídlištích. Roste po celý rok, hlavně na jaře, někde ale dokonce i v zimě pod sněhem.

Pampeliška – smetanka lékařská

Přestože má mnoho léčivých účinků, tato bylina ještě na své uznání čeká. Využívána byla v lidovém léčitelství odpradávna, naše babičky z jejích žlutých květů připravovaly nejen sladký sirup, ale i čaje na nejrůznější neduhy.

S čím nám pampeliška může pomoci

Obsahuje mnoho vitamínů i minerálů (například vitamín C, B, K nebo A, riboflavin, železo, vápník, zinek, draslík…) Má močopudné účinky, pomáhá vylučovat žluč a přispívá k detoxikaci jater, snižuje cholesterol v krvi, pomáhá i při alergiích.
Byla doporučována při zánětech močových cest i ledvinových kamenech, pozitivní jsou i její účinky na žaludeční či střevní potíže, pomůže při překyselení žaludku i při nechutenství či zácpě. Z posledních vědeckých výzkumů vyplývá, že by pampeliška, respektive její kořen, mohl být i zdatným spolubojovníkem proti rakovinným buňkám.

Chcete vyzkoušet léčivý nálev?

Připravíme jej z kořene pampelišky. Použít můžeme sušený rozemletý nebo čerstvý jemně nakrájený. Podle některých zdrojů můžeme použít i směs kořenů a listů. Jednu až dvě lžičky drogy zalijeme čtvrt litrem vroucí vody a necháme čtvrt hodiny louhovat. Čaj pak užíváme několik měsíců, pijeme jej třikrát denně vždy před jídlem.

Související články