zdroj Pixabay

GRANÁTOVÉ JABLKO JE CHUTNÉ I ZDRAVÉ

In Ovoce, Poradna by walsla

Donedávna byla granátová jablka oblíbenou pochoutkou hlavně v asijských zemí a my jsme se s nimi mohli setkat především na dovolené.
Nyní se už sice objevují čím dál častěji také na našem trhu (právě nyní v předvánočním čase), ale pořád jsou pro nás jakýmsi exotickým ovocem. Tyto zajímavé plody získávají stále více obdivovatelů a konzumentů.

Granátové jablko je plod granátovníku

Granátové jablko je plodem granátovníku obecného (Punica granatum), kterého možná znáte i pod jeho starším názvem marhaník granátový. Můžeme ho zkusit pěstovat také u nás – v nějakých přenosných nádobách. Tato oblíbená kulturní rostlina byla pěstována již v dávné minulosti a lidé ji obdivovali nejen díky zajímavému šťavnatému plodu, ale také pro její krásné květy. Jablko z granátovníku známe i ze starých bájí a pověstí: například Hérakles je přinesl ze zahrady Hesperidek, Paris ho podal Afroditě, nejkrásnější ze tří bohyň, Eva jej nabídla Adamovi…

Aromatické ovoce

Granátové jablko je aromatické ovoce velké asi jako pomeranč ve zlato červené barvě. Jeho vrcholek zdobí malá korunka – šešule květu.
Plod granátovníku sice připomíná velkou bobuli nebo malvici, ale jeho stavba je poněkud složitější. Sestává se z vnější kůry, kterou tvoří silná kožovitá vrstva a pod ní se nacházejí ochranné blány – přepážky. Ty od sebe oddělují šest až dvanáct pouzder a teprve v nich jsou ukryta lesklá rubínově červená semínka (v jednom plodu jich bývá více než šest set).
Kůra i blány jsou hořké, musíme je odstranit, abychom si pak mohli na kulatých semínkách (tvarem připomínajících rybíz) pochutnat. Mají příjemnou osvěžující sladkokyselou až nahořklou chuť. Opatrně je vydlabeme a dáváme si přitom pozor na vytékající ovocnou šťávu, která se jen těžko z látky odstraňuje.

Granátové jablko je zdravé

Pomalu si i u nás zvykáme na toto exotické ovoce a začínáme si uvědomovat také jeho zdravotní účinky.
Granátová jablka obsahují více než 70 procent vody. Jsou bohatým zdrojem vlákniny, několika vitamínů (C, K. B a dokonce i A). Dále v sobě ukrývají organické kyseliny, třísloviny i minerální látky (jako například železo, hořčík, fosfor, zinek, mangan, draslík, selen a další). Ceněna jsou i pro vysoký obsah antioxidantů.

Léčivé účinky

  • Prospívá srdci – zlepšuje průtok krve, čistí tepny.
  • Reguluje krevní tlak – je vhodné pro lidi trpící vysokým krevním tlakem, udržuje průchodnost tepen.
  • Mírní bolesti kloubů – jsou vhodné pro revmatiky, sportovce i pro těžce pracující, pomáhají při osteoporóze.
  • Bojuje proti anémii – měli by je jíst lidé trpící chudokrevností z nedostatku železa, zvyšují počet červených krvinek.
  • Působí jako prevence rakovinných nádorů (prostaty, prsu, plic i rakovina kůže) – mají protizánětlivé a antioxidační účinky.
  • Pomáhá v boji proti virům, nádorům. Zlepšují paměť a funkce mozku – používají se jako prevence i při léčbě Alzheimerovy choroby, i při zapomínání.
  • Dokáže omlazovat pokožku – působí proti stárnutí, zabraňuje vzniku vrásek.
  • Udržuje zdravou ústní dutinu – zabraňuje vzniku zubního plaku a tím i zánětům dásní, parodontózy i zubního kazu.,