zdroj Pixabay

LUŠTĚNINY, LUŠTĚNINY

In Bylinky, Poradna, Zelenina by walsla

Luštěniny obsahují velmi mnoho látek našemu zdraví prospěšných. Je to potravina, kterou lidé konzumují už od pradávna. Přesto se však najdou tací, kterým tato lahůdková pochutina příliš nechutná. Možná je to jen proto, že luskoviny ne každý umí uvařit.

Super zdravé luštěniny

  • Abychom neměli problémy s pojídáním luštěnin, abychom je dobře trávili, aby nám chutnaly, musíme je také správně připravit.
  • Kromě hrášku bychom luštěniny neměli jíst syrové, jejich obal je totiž nestravitelný.
  • Velmi rychle se uvaří a nejlépe stravitelná je červená čočka.
  • Ostatní luštěniny vždy namáčíme – nejlépe přes noc. Jednak se pak nemusí dlouho vařit, jednak se sníží hladina nestravitelných cukrů, které právě způsobují plynatost.
  • Vodu slijeme a vaříme v nové čerstvé vodě.
  • Pro lepší trávení vaříme s luštěninami aromatické bylinky (například rozmarýn, fenykl, tymián, kmín…).

Luštěniny jsou výživné a levné

Obsahují velké množství bílkovin, vlákninu, sacharidy, železo, hořčík, draslík, vápník, fosfor, vitamíny skupiny B.
Chrání nás před rakovinou tlustého střeva i konečníku, pomáhá udržovat správnou hladinu cukru i tuků v krvi – ochraňuje nás tedy před diabetem i před cévním a srdečním onemocněním, před mozkovými příhodami.

Známé i méně známé druhy luštěnin

Na světě se pěstuje velké množství druhů – u nás jsou nejznámější například:

Hrách setý (Pisum sativum L.) je u nás asi nejčastěji pěstovanou luštěninou. Semena si můžeme vybrat zelená nebo žlutá. Na zahrádkách většinou pěstujeme hrášek.
Fazol obecná (Phaseolus vulgaris L.) se pěstuje v mnoha odrůdách, jejichž semena se liší nejen velikostí, ale i tvarem a barvou.
Sója luštinatá (Glycine max L.) pochází z jihovýchodní Asie – je to prastará kulturní rostlina, jejíž pěstování se stále více rozšiřuje. Obsahuje mnoho proteinů, má široké použití jako potravina i jako krmivo pro hospodářská zvířata. Její název pochází z japonštiny: šóju (sójová omáčka).
Čočka jedlá nebo také kuchyňská (Lens culinaris) pochází z Přední Asie – záznamy o jejím pěstování jsou starší než šest tisíc let. U nás je určitě nejoblíbenější luštěninou.
Cizrně beraní (Cicer arietinum L.) se také říká římský hrách. Její jméno se prý odvozuje od jména římského filosofa a řečníka Cicera. Je jednou z nejpěstovanějších luštěnina. Je velmi chutná, i když se prozatím u nás příliš nekonzumuje.
Bob obecný (Vicia faba L.) je luskovina, která se u nás konzumuje jen velmi málo.
Do čeleni bobovitých patří také luštěnina podzemnice olejná (Arachis hypogaea), jejímž plodem je lusk.

Malá rada ke konzumaci

Stravitelnost luštěnin můžete také podpořit popíjením kmínového nebo anýzového čaje.