zdroj Pixabay

RAJČATA NA BALKÓNĚ

In Poradna, Zelenina by walsla

Rajčata se pěstují po celém světě. Jsou to rostliny nenáročné a pro své šťavnaté chutné plody velmi oblíbené. Pěstujeme ji na zahrádce, ve skleníku i na balkoně.
A je to vůbec zelenina? Nebo snad ovoce?
V předminulém století dokonce došlo k soudnímu sporu, ve Wikipedii se uvádí, že: „V roce 1893 rozhodoval Nejvyšší soud Spojených států ve sporu Nix vs. Hedden, zda je rajče ovoce, nebo zelenina. Na ovoce se tehdy nevztahovala dovozní cla, kdežto na zeleninu ano. V usnesení Evropského parlamentu z roku 2011 je rajče také řazeno mezi ovoce.“ (viz rajčata-ovoce-zelenina)

Pěstovat je můžeme i v pytli

Rozhodneme-li se pro pěstování na balkoně, i tady platí stejné podmínky jako při pěstování na záhoně. Nejdůležitější je pro ně celodenní dostatek slunečního světla a hodně tepla. Na balkoně najdeme to správné místo a připravíme si vhodnou dostatečně velkou nádobu.

Kromě běžných květináčů můžeme zkusit pěstování ve speciálním pytli, který si koupíme v zahradnickém centru. Má naznačený otvor, ten vyřízneme a už můžeme sázet. Ale je možné použít i pytel obyčejný pytel naplněný substrátem, do kterého sazenice vysadíme – rostlina bude mít víc místa pro kořeny.

Zálivka i fazochy

Ani na balkóně se neobejdeme bez vylamování fazochů rostoucích v podpaží listů. Jimi by se rostlina oslabovala a při pěstování v nádobě by to bylo výraznější, protože má pro svůj bohatý kořenový systém jen omezený prostor.
V neposlední řadě nesmíme zapomenout na pravidelnou závlahu. Přestože plastový pytel udrží vlhkost, substrát v něm rychle vysychá. Před zálivkou se přesvědčíme, jestli rostlina vodu skutečně potřebuje, abychom ji náhodou nepřelili.
Můžeme také přihnojovat – a to hnojivem na květ a plod.
„Fazochy, nebo také zálistky, jsou postranní výhony, které je potřeba odstraňovat, aby se rostlina příliš nevysilovala a nedocházelo k jejímu nadměrnému zahuštění. Fazochy jsou dobře viditelné, vyrůstají v paždí listů a odstraňují se pravidelným vylamováním, nejlépe každý týden. Zejména je to nutné u tyčkových rajčat. Keříčková a balkonová rajčata mají postranní výhony zakončené květenstvím, proto se nevyštipují.“ fazochy

Nezralé plody

Zralá rajčata jsou bohatá na vitamíny (C, Beta karoten, B) a obsahují i důležité minerální látky (hlavně chrom, draslík), sacharidy, bílkoviny, vlákniny a vodu (více než 90 procent).
Pozor si musíme dát na nezralé zelené plody, které by mohly způsobit i otravu.