zdroj Pixabay

ČAS OVOCNÝCH KOLÁČŮ – REBARBORA

In Poradna, Recepty by walsla

Ovocné koláče a nejrůznější buchty patří k letnímu období zcela neodmyslitelně. V červnu začíná na zahrádce první sklizeň ovoce. Co s ním? Zavařujeme, zamrazujeme, ale hlavně v této době máme jedinečnou příležitost konzumovat sezónní ovoce čerstvé. Sezona rebarbory je jen velmi krátká. Určitě by byla škoda ji dokonale nevyužít. Její výrazná trpce nakyslá až svíravá chuť se v moučnících změní na příjemně osvěžující.

Drobenkový koláč s rebarborou a tvarohem

Patří k těm nejjednodušším receptům, protože drobenku zvládnou i naši malí pomocníci. Ze zahrádky si přineseme čerstvou rebarboru, připravíme si všechny ingredience a můžeme začít.

Co budeme potřebovat
Na drobenku, z níž vyrobíme koláčový základ: 300 g polohrubé mouky, 1 polovina prášku do pečiva, 1 balíček vanilkového, skořicového nebo citronového cukru, 100 g cukru krupice, 125 g tuku (Hera nebo máslo), citronová kůra. Na směs tvarohu a rebarbory: 500 g měkkého tvarohu, 2 žloutky a 2 bílky, 80 g krupicového cukru, rebarbora (asi 300 g)

Jak na to
Napřed si nachystáme rebarboru. Oloupeme ji, nakrájíme na menší kousky a prosypeme 1 až 2 lžícemi cukru. Do mísy dáme mouku, cukr, prášek do pečiva i ochucené cukry a citronovou kůru. Přidáme nakrájený změklý tuk a vypracujeme drobenku (žmolenku), která tvoří základ koláče.
Připravíme si rebarborový tvaroh. Našlehané žloutky s cukrem smícháme s tvarohem, přidáme rebarboru a potom do směsi lehce vmícháme tuhý sníh z bílků. Také tvarohovou směs můžeme podle libosti ochutit (skořicí, citronovou kůrou, rozinkami).
Na dno pekáče dáme pečící papír a rozprostřeme větší část drobenky. Na ni nalijeme rebarborový tvaroh a ten posypeme zbylou drobenkou. Pečeme dorůžova v předehřáté troubě na 180 stupňů.

Rebarborový džem

Recept na tuto dobrůtku se hodí každému. Džem z rebarbory můžeme v zimním období použít třeba do jogurtu, ale i na chleba nebo na palačinky.

Co budeme potřebovat
Připravíme si: 800 g rebarbory, 100 ml vody, 500 g cukru, 2 banány, 100 g rozinek a 1 balíček Gelfix Extra 2:1

Jak na to
Rebarboru oloupeme, pokrájíme na malé kostičky a dáme vařit do vody. Vaříme asi 5 minut za stálého míchání. Oloupeme a nakrájíme banán, přidáme jej spolu s rozinkami k rebarboře. Vaříme dál ještě asi 10 minut. Cukr dobře promícháme s Gelfixem a vsypeme do džemu – stále mícháme a vaříme ještě 3 minuty. Horký džem plníme do čistých, suchých sklenic a uzavřeme.
Tip: Místo banánu a rozinek můžeme přidat pomeranč nakrájený i s kůrou. V džemu pak chutná jako kandované ovoce.