zdroj Pixabay

ŠŤOVÍK ZAHRADNÍ – CHUTNÁ ZDRAVÁ ZELENINA

In Poradna, Zelenina by walsla

Koření či léčivá bylinka, která sice upadla do zapomnění, ale v poslední době si opět našla místo v našich zahradách. Všichni ji určitě známe, i když ji mnozí stále považují za plevel. Ve Středomoří je tato bylina pěstovaná jako chutná a často používaná zelenina s velkým uplatněním v kuchyni. Ale už i u nás současnou gastronomii obohacuje chutný šťovík.

Šťovík je letnička i trvalka

Šťovík (Rumex) je rod jednoletých nebo vytrvalých rostlin, které se vyskytují v mírném pásmu po celém světě; rod obsahuje téměř dvě stě druhů. Většina z nich má ráda slunce, některé z nich zase vyžadují polostín i stín. Půdu potřebují vlhkou, ale jiné druhy zase spíš sušší a některé snáší dokonce i zasolenou.
Šťovík pochází ze Střední Evropy. Divoce roste většinou na vlhkých loukách, na okrajích příkopů, u potoků…
Kopinaté listy vyrůstají z delšího kořene nebo oddenku a od května do září se vytvářejí na načervenalých stoncích zelenkavě růžové květy. Jakmile však začíná šťovík kvést, sníží se růst chutných zelených lístků. Jestliže stvol s květem včas odstřihneme, zabráníme kvetení a produkce lístků se opět zvýší.

Proč konzumovat právě šťovík

Šťovík se konzumujeme čerstvý. Máme-li ho více, vydrží v lednici až 14 dní. Jinak ho můžeme také zamrazit, ovšem ztratí přitom mnoho velmi pozitivních a léčivých látek. V kuchyni se šťovík používá především pro svou osvěžující citrónově kyselou chuť. Můžeme jej přidávat do zeleninových polévek, borščů, salátů i smetanových omáček, do špenátu nebo vaječných pokrmů, zajímavou kombinaci tvoří s rybami… fantazii se meze nekladou.
Jako léčivá bylina je šťovík využíván na vylepšení imunity, na osvěžení, zvyšuje také hladinu železa, pomáhá při chorobách s krvetvorbou, podporuje trávení a je vhodný i při zácpě. Obsahuje hodně vitamínů A i C, ale také hodně kyseliny šťavelové, která by našemu tělu odebírala vápník, proto se musí jíst i šťovík s rozvahou.

Pěstujeme šťovík

Zahradní šťovík je trvalka, která nám poroste na jednom stanovišti 3 až 4 roky. Pro kuchyň anebo pro využití jejích léčivých účinků se však používá pouze mladá jednoletá rostlina, víceletý šťovík totiž hořkne.
Rozhodli jsme se také pěstovat šťovík. Co budeme potřebovat?
Kvalitní osivo šťovíku (např.: https://www.osiva-semena.cz/ nebo https://www.semenaonline.cz/) organické hnojivo, kompost, vodu hrábě, sázecí kolík, vidle .

Aby se šťovíku na naší zahradě dařilo

Najdeme si vhodné polostinné či stinné místo s vlhčí půdou, která je bohatá na živiny. Půdu zkypříme, zbavíme plevele a asi týden před vysetím pohnojíme organickým hnojivem. Semena vyséváme od konce března až do poloviny srpna přímo na stanoviště. Vyséváme je v rozestupech 25 až 30 cm. Klíčení obvykle trvá 10 až 20 dnů. V době vegetace pravidelně zaléváme, odplevelujeme a přihnojujeme kvalitním kompostem. Zelené šťavnaté lístky můžeme sklízet již za dva měsíce a během vegetačního období každý měsíc až do listopadu. Rostlina je mrazuvzdorná.