zdroj Pixabay

VOŇAVÉ BYLINKY JSOU NA VRCHOLU SEZÓNY

In Bylinky, Poradna by walsla

Bylinky jsou právě v tomto čase na vrcholu růstu. Mají teď nejvíce aromatických látek i nejlepší chuť. Poskytují bohatou úrodu voňavých natí. A pokud je budeme pravidelně sestřihávat a sbírat, prodloužíme tím jejich sezónu, a navíc podpoříme i jejich další růst.

Bylinky sbíráme průběžně

Vrcholové výhonky odštipujeme průběžně hlavně bylinkám, které mají spíše keříčkovitý růst. Je to například dobromysl (Origanum vulgare), bazalka (Ocimum basilicum), majoránka (Origanum majorana) saturejka (Satureja). Podpoříme tak nejen růst nových bočních výhonků, ale čerstvé lístky využijeme v kuchyni jako koření, a můžeme je začít zpracovávat na zimu. Bylinky potřebují samozřejmě dostatek vláhy, je tedy třeba nezapomenout na pravidelnou zálivku. Tu vyžadují především: petrželky (Petroselinum), koriandru (Coriandrum), kerblíku (Anthriscus), šťovíku zahradního (Líto vytrvalost ).

Průběžná péče o bylinky

Bylinky pravidelně sestřiháváme a zaléváme. Pozor si musíme však dávat na bylinky pěstované v nádobách, květináčích či truhlících – nesmíme je v žádném případě přelévat, protože by začaly hnít od kořínků. Je také vhodné udržovat prostor, kde bylinky pěstujeme, bez plevele, aby měly pro sebe dostatek místa a mohly se dobře rozrůstat. Pokud si na výhoncích (hlavně: petržele, majoránky, bazalky, dobromyslu) všimneme začínající tvorby květů, včas je odstraníme. Rostlina se nebude zbytečně vysilovat produkcí semen a nové výhonky budou o to silnější.

Sběr, sušení i mražení

Jak si zachovat bylinky pro potřeby v kuchyni? Nejraději používáme čerstvé, ty nabízejí největší vůni, chuť i křehkost. Pokud jich však máme větší množství, byla by škoda ponechat je ladem na záhonech či v nádobách.
Téměř všechny druhy můžeme sušit a používat je pak stejně jako čerstvé v zimních měsících

Co všechno se dá sušit? Opravdu skoro všechno, ať už je to mateřídouška (Thymus), levandule (Lavandula), dobromysl, majoránka, šalvěj (Salvia), yzop (Hyssopus), heřmánek (Matricaria chamomilla), měsíček (Calendula), máta (Mentha), meduňka (Melissa), ale třeba i kopr (Anethum graveolens), libeček (Levisticum officinale), celerová či petrželová nať… Ideální čas na sběr bylinek je ráno, když už ranní rosa na listech oschla, ale slunce na ně ještě příliš dlouho nesvítí.

Aby si listy i nať zachovaly důležité látky

Po ránu jsou lístky i nať ještě čerstvé a svěží. Pracujeme rychle. Nastříháme je, svážeme do svazků a zavěsíme na tmavé, suché a dobře větrané místo. Některé bylinky sušíme rozložené na sítech. Správně usušené jemně praskají (drobí-li se na prach, už jsme je přesušili).
Některé bylinky je lepší zmrazit, případně z nich připravit olejový nebo octový výluh, protože tak zachovají svou vůni, chuť i barvu. Jedná se především o kerblík, pelyněk, fenykl, bazalku…). Bylinky lze také dobře mrazit, a to bud jednotlivě nebo ve směsích podle toho, na co je chceme později využívat.