zdroj Pixabay

BYLINKY A KOŘENÍ PRO VYVÁŽENOU CHUŤ

In Bylinky, Poradna, Recepty by walsla

Na zahrádce pěstujeme nejrůznější bylinky, můžeme využívat jak jejich léčivé účinky, tak i mimořádnou kořeněnou chuť. Záleží jen na tom, umíme-li je správně použít, případně si vytvořit směs koření. Získáme tak nejjednodušší, nejhodnotnější a nejpřirozenější dochucovadlo ze zahradních natí a bylinek.

Proč používat směs koření

Přemýšlíme, jaké koření či bylinky použijeme v kuchyni, aby mělo naše jídlo vyváženou chuť. V obchodech si prohlížíme poličky s vystaveným kořením. Místo kupované směsi si můžeme lehce namíchat vlastní, která bude vyhovovat našim chuťovým buňkám. Používání kořenících směsí je rychlé a jednoduché, jejich chuť by měla být vyvážená a nemusíme tedy přemýšlet nad jednotlivými druhy, které se hodí do určitého pokrmu.

Připravme si vlastní směsi koření

Kupované koření je jistě dobré, ale má dvě nevýhody – většinou je předražené, a navíc obsahuje i nejrůznější konzervanty, tzv. obávaná a sledovaná „ÉČKA“. Základem úspěchu jsou kvalitní suroviny, správné namíchání chutí i množství. Suchou směs koření si vyrobíme jednoduše: jednotlivé druhy odměříme, vložíme do větší uzavírací sklenice, uzavřeme ji a dobře protřepeme. Důležité je také koření správně skladovat. Dáváme je do skleniček s víčkem, které si označíme názvem nebo složením kořenící směsi. Směsi pro okamžité zpracování si můžeme připravit i z čerstvých bylinek.

Grilovací směsi

Jsou dnes velmi žádané a pokud pěstujeme na zahrádce nějaké bylinky, určitě si směs dobře sestavíme.
1. smícháme po 1 lžičce: sladká nebo pálivá paprika, sušený česnek, kajenský nebo barevný pepř, kmín a případně kari. Ze zahrádky přidáme ještě tymián a dobromysl (oregano).
2. 1 čajové lžičce sušeného česneku, oregana, rozmarýnu, bazalky a ještě po půlce lžičky pepře, šalvěje, máty, tymiánu.
3. smícháme libeček, čerstvou petrželku a pažitku (vše po 1 lžičce), přidáme špetku pepře, tymiánu a rozmarýnu – musíme hned použít.

Směs na masa

Klasická směs na pečená masa, která je výborná i na pečené brambory: 1 lžička pepře, drceného kmínu, soli, pálivé papriky, sladké papriky a sušené zahradní byliny: tymián, bazalka, majoránka – vše po 1 lžičce.
Směs na skopové a jehněčí: opět po 1 čajové lžičce smícháme šalvěj, meduňku a medvědí česnek.
Mleté maso: tymián, dobromysl a rozmarýn. Anebo použijeme: bazalku, saturejku a šalvěj.
Exotická gulášová směs: spojíme dobromysl, šalvěj, bobkový list, sušenou koriandrovou a celerovou nať, sladkou a pálivou papriku.
Divoké koření na maso: 10 kuliček pepře, 5 kuliček nového koření, 2 kuličky jalovce, 1 bobkový list a trochu zázvoru rozdrtíme na jemno v hmoždíři a uschováme.
Arabská směs se skládá z kopru, máty, natě koriandru a bobkového listu (vše stejným dílem).

Směs do studených omáček

Směs do studených bylinkových omáček, které připravujeme z majonézy, smetany, jogurtu. Hodí se i do tvarohu a bylinkových másel.
1. Smícháme si estragon, bazalku, meduňku, pažitku.
2. Vynikající je pažitka, kerblík a řeřicha.
3. Zkusit můžeme směs: kopr, kerblík, pažitka.
4. A trochu ostřejší je směs z křenu a natě celerové a petrželové.