zdroj Pixabay

CUKETOVÉ NADĚLENÍ – JAK SI S NIMI PORADÍME

In Poradna, Recepty, Zelenina by walsla

Konci léta kraluje v kuchyni i na zahrádce cuketa – jednoletá plodová zelenina, která je příbuzná tykvím, dýním, patisonům…Cuketa je hojně pěstovaná na zahrádkách, a právě v této době je její sklizeň v plném proudu. Pokud neroste na naší vlastní zahradě, určitě ji mají u sousedů, kteří své výpěstky s pýchou rozdávají. Anebo ji najdeme na pultech prodejen. Není tedy možné, abychom se cuketovému nadělení vyhnuli a všichni přemýšlíme, jak cukety chutně připravit.

Do kuchyně patří hlavně mladé cukety

V současné kuchyni má cuketa přední místo a stále přibývají nové a nové recepty na její zpracování. Mladé cuketky jsou kulinářskou pochoutkou a nabízejí širokou paletu využití. Zužitkujeme je pro kuchyni teplou i studenou, připravíme je naslano i nasladko. Jejich obliba stále roste a mnozí se proto rozhodnou, že to s pěstováním cuket také zkusí. Dobrá cuketová sklizeň potěší pak natřikrát – zahrádkáře i kuchaře i strávníky.

Co ještě zajímavého víme o cuketách

Cukety jsou schopny stále plodit – čím více sklízíme jejich plody, tím více rostlina nasazuje na další a my dodáváme do kuchyně tuto plodovou zeleninu nejen koncem léta, ale i během celého podzimu. Sbíráme raději plody menší, mladé, protože velké cukety tvoří hodně semen a tím se nasazování dalších nových cuket zabrzdí. Takže jedno z důležitých pravidel je: sklízet průběžně a nenechat cukety přerůst. Také pro kuchyňské využití je lepší zpracovávat plody mladé a pevné. Do velikosti asi tak 20 až 25 cm jsou cukety jemné, křehké. Jejich semínka jsou ještě drobná a měkká, někdy se dokonce ještě nestačil jádřinec vytvořit. Mají nejen mnohem lepší chuť, jsou i dobře stravitelné, a hlavně nemusíme je loupat a vydlabávat.

Cuketa v kuchyni

Přinesli jsme si cuketu… co s ní? Nejčastější je určitě tepelné zpracování – lze ji péct či zapékat, dusit i vařit, grilovat, podávat samostatně nebo jako přílohu. Můžeme z ní připravit knedlíky, pizzu, koláče, nákypy, zavařeniny, lze ji i nakládat (podobně jako okurky) … Mladé a křehké plody jíme i zasyrova, vykouzlíme z nich vynikající zeleninový salát (v kombinaci například s paprikou, okurkou, rajčaty, nebo i s ovocem). K přípravě nejrůznějších jídel je možné využít i cuketové květy. K některým receptům se ještě vrátíme.