zdroj Pixabay

CUKETY KAM SE PODÍVÁME

In Poradna, Zelenina by walsla

Na záhonech právě sbíráme nejrůznější plodovou zeleninu, ale především okurky, cukety a patisony. Pokud bychom nechali plody na rostlině příliš dlouho, snižujeme tak možnost nasazení samičích květů a tím snížíme i celou úrodu. V poslední době získávají na oblibě různé druhy dýňové zeleniny…na prvním místě je zájem o cuketu.

Cukety a zase cukety

V čele zájmu spotřebitelů, zákazníků, pěstitelů a gurmánů stojí cuketa. Přitom se cukety u nás začaly pěstovat až od druhé poloviny 20. století. Můžeme pěstovat cukety nejen zelené, ale i šedozelené, pruhované, žluté i bílé. Většinou jsou velmi úrodné. Plody mohou narůst až do délky jednoho metru. Nejchutnější a nejkřehčí jsou mladé plody. Ty se pak připravují se na nejrůznější způsoby.
Cuketa – cukína je kultivar jednoleté plodové zeleniny, patří k druhu tykví, které pochází ze Střední Ameriky. Avšak cuketa vznikla šlechtěním v Itálii, kde se jim říká zucca, zucchine. Její tmavozelené listy s bělavými skvrnami jsou silně vykrojené. Květy mají tmavě žlutou barvu, zatímco plod cukety je zelený, žlutozelený nebo žlutý a připomíná okurku. Její lesklý povrch je hladký a tvrdý. Měkká vodnatá dužina je buď zelená, nebo žlutá (podle odrůdy) a obsahuje velké množství semen.

Sklizeň

Plodovou zeleninu – především cukety, okurky, dýně – sklízíme a konzumujeme většinou mladé, tedy dřív než dorostou a vytvoří semena. Při dorůstání plodů dýně, okurky a některé další druhy přestávají kvést a po dozrání semen dokonce konči vegetaci a odumírají Dozrávat necháme jen okrasné tykvičky, nebo chceme-li sbírat semínka na louskání, případně dýně, které chceme využít na Halloween.
Pravidelným sběrem podporujeme vytvoření nových květů, a tím i nových plodů a sklizeň prodloužíme až do podzimu. Zároveň z rostliny stále odstraňujeme poškozené a různě deformované plody.

Proč pěstovat a konzumovat cukety

Cuketa obsahuje asi 90 procent vody a jen 4 procenta sacharidů. Nejsou v ní žádné nasycené tuky ani cholesterol. Má nejen málo kalorií, ale také nízkou energetickou hodnotu. Má pozitivní vliv na naše zdraví díky velkému množství vitamínů (vysoký podíl provitamínu A – betakaroten, ale i vitamínů skupiny B, C, E). Obsahuje spoustu minerálních látek (například železo, vápník, zinek, hořčík, draslík, fosfor, měď).
Nejcennější je slupka – ta totiž obsahuje nejvíc prospěšných látek a především vlákniny – upravuje trávení, pomáhá při zácpě a chrání střeva před rakovinou.

Léčebné účinky cukety

  • Podporuje trávení, aktivuje činnost střev, chrání je před vznikem nádorového onemocnění.
  • Je vynikající při redukčních dietách.
  • Pomáhá vylučování přebytečné vody, soli – aktivuje činnost ledvin.
  • Pozitivně ovlivňuje činnost srdce.
  • Má uklidňující účinky, působí na nervový systém.
  • Je podpůrným prostředkem při léčbě cukrovky, revmatismu, dny (pakostnice).