zdroj Pixabay

VÝSTAVA FLORA OLOMOUC

In Poradna by walsla

Ještě jednou připomínáme podzimní výstavu Flora Olomouc 2019. Na návštěvníky tu čekají nejen nejlepší výpěstky ovoce a zeleniny, které budou zakomponovány v hlavní expozici pavilonu A.

Výstava “Zahradní slavnost” v pavilonu A

V hlavním pavilonu A bude pro návštěvníky Flory Olomouc 2019 připravena hlavní expozice pod názvem „Zahradní slavnost“ – letošní téma oslavuje nejen podzimní období, bohaté sklizně, ale také připomene 30 let svobody. Kromě ukázek podzimního ovoce a zeleniny nebude ani letos chybět soutěž floristů „Pohár podzimní Flory“.
Návštěvníci jistě uvítají tradiční Podzimní zahradnické trhy, ale také festival gastronomie a nápojů Olima či zajímavý projekt „Rozkvetlé památky“. Včelařská výstava tzv. „Hanácká včela“ předvede unikátní včelařské exponáty, ukázky úlů a historických pomůcek včelařů. V historické oranžerii ve Smetanových sadech si budeme moci vyslechnou nejrůznější poutavé přednášky o chovu včel.

Podzimní zahradnické trhy

S podzimní Florou Olomouc se opět uskuteční i Podzimní zahradnické trhy se širokým sortimentem rostlin, semen, výpěstků, zahrádkářských pomůcek i dalších potřeb. Nudit se tu nebudou ani děti, čeká je Babiččin dvoreček, soutěž „Dýňodlabání“ – uvidíme ji ve čtvrtek 3. října.

Olima Cup 2019 a Grand Prix

K podzimní etapě Flory neodmyslitelně také patří festival gastronomie a nápojů Olima. V pavilonu C bude již 24. ročník soutěže cukrářů a kuchařů Gastro Olomouc – Olima Cup 2019.

Součástí festivalu Olima je rovněž Grand Prix ovocných destilátů Flora košt a soutěž mezi amatéry a profesionály ve vaření džemů „Flora Džem“. T y nejlepší pálenky a džemy mohou návštěvníci ochutnat v pavilonu E, kde budou představeny také nejrůznější potraviny s označením značky kvality Klasa a Regionální potravina, oceňující výrobky, které mají vazbu k určitému kraji.

Doprovodný program nabídne návštěvníkům například 1. ročník soutěže cukrářů amatérů a profesionálů s mezinárodní účastí „Moravský cukrářský šampionát“. Proběhne ve dnech 5. – 6. října 2019. V neděli 6. října 2019 od 10.00 – 11:30 hodin se můžeme podívat na atraktivní kuchařskou show známého šéfkuchaře Jana Horkého, Kuchaře roku 2017.

Rozkvetlé památky

Již posedmé doprovodí podzimní Floru Olomouc floristická výzdoba olomouckých pamětihodností s názvem Rozkvetlé památky, která okrášlí květinovým aranžmá vybrané historické objekty města Olomouce. Vyzdobenými památkami se bude moci veřejnost kochat od 3. – 15. října 2019.

Výstava Flora Olomouc 2019 se uskuteční ve dnech 3. až 6. října 2019

Na podzimní Floru se opět vyplatí cestovat vlakem Českých drah se zvýhodněnou jízdenkou VLAK+ Flora. Sleva činí 50 % na zpáteční jízdné z kteréhokoliv místa v ČR. Aby byla jízdenka se slevou VLAK+ uznána i pro zpáteční cestu, je nutné si ji nechat označit razítkem ve stánku Českých drah, který bude umístěn ve foyer pavilonu A.
Další informace můžeme najít na: http://www.flora-ol.cz