zdroj Pixabay

UPEČME SI FANTASTICKÉ BRAMBORY V RUKÁVU

In Poradna, Recepty, Zelenina by walsla

Brambory tvoří základ naší stravy a zdravé výživy. Obsahují minerální látky i vitamíny. Jsou chutné. Jednoduché na pěstování i na kuchyňskou úpravu. Každý zahrádkář má na zahrádce alespoň několik řádků plodiny, která se patří k okopaninám, podobně jako cukrová řepa či maniok. V této době možná ještě máme vlastní zásoby, z nichž si připravíme chutný pokrm. Využijeme k tomu rukáv.

Rukáv na pečení

Rukáv na pečení je vyroben z polyethylenové fólie, je vhodný k přípravě pokrmů při teplotách až do 220 stupňů Celsia. Je určený pro jednoduchou přípravu zdravých a chutných pokrmů (masa, drůbeže, ryb, zeleniny) v troubě či v mikrovlnné troubě, která má funkci pečení.
Jídlo, které si v rukávu připravíme, nevysychá, zůstává křehké, šťavnaté a neztrácí svou vynikající chuť. Navíc si tu můžeme připravit pokrmy nejen zdravé, ale i nízkokalorické, protože není potřeba používat tuk.

JAK S RUKÁVEM

Práce s rukávem je velmi jednoduchá, dáme si pozor, aby se rukáv na pečení nedotýkal stěn trouby, nesmí samozřejmě přijít ani do kontaktu s ohněm (ostatně to je napsáno na návodu u každého balení, kterým je třeba se řídit). Pečící rukáv si zastřihneme na potřebnou délku, dovnitř vložíme pokrm a uzavřeme pružnými klipsami, drátkem, režnou nití… Pekáč nebo plech není třeba vymazávat, zůstává čistý. Abychom pokrm získal křupavou kůrku, fólii před dopečením v horní částí rozstřihneme.

Brambory pečené v rukávu

Vynikající a zdravé pokrmy si lehce připravíme v tzv. pečícím rukávu. Můžeme si v něm upéct maso, zeleninu a lze si také vyzkoušet neobvyklé recepty. Připravme si fantastické pečené brambory.
Co budeme potřebovat
1000 g brambor, 3 stroužky česneku (množství lze upravit podle chuti), zelenou petrželku (třeba i celý svazek), 1 lžíce hořčice, sůl (stačí půl lžičky), 3 lžíce olivového oleje, můžeme přidat i nejrůznější koření na brambory případně oblíbené bylinky
Jak na to
Omyté a oloupané brambory nakrájíme na čtvrtky (máme-li nové brambory, nemusí se loupat a pečeme je i se slupkou). Do misky si dáme olivový olej a všechny ochucovadla (prolisovaný česnek, hořčici, sůl, bylinky a další koření) a směs dobře smícháme. Přidáme čtvrtky brambor a petrželovou nať nasekanou na jemno a znovu důkladně promícháme.
Připravené ochucené brambory vložíme do pečícího rukávu a po obou stranách uzavřeme (přiloženým drátkem, klipsy, režnou nití…) Naplněný rukáv položíme na plech a pečeme při teplotě od 180 do 200 °C cca 40 až 60 minut.
Asi 10 minut před koncem pečení opatrně (abychom se neopařili) nařízneme horní část rukávu a dopečeme pod grilem. Brambory získají krásnou zlatavou barvu.