zdroj Pixabay

ABY NÁM I STARÉ BRAMBORY JEŠTĚ CHUTNALY

In Poradna, Recepty, Zelenina by walsla

Brambory mají tolik zajímavých lidových názvů jako jsou třeba zemáky, zemčátka, zemská jablka, erteple či arteple, kobzole nebo také krumple, grule, bandury, grumbíry či okroše… Právě se začínají na trhu objevovat brambory nové – chutné, lahodné, lákavě hladké a světle zbarvené. Jejich cena je většinou dosti přemrštěná. A v našich zásobách stále ještě nějaké brambory jsou – přece bychom je nevyhodili.

Recepty a staré brambory

Staré brambory sice už nevypadají tak pěkně, v dobrém sklípku možná ještě ani neklíčí, ale na výstavu bychom s nimi jít nemohli. Ale vyhodit je – to srdce zahrádkáře a pěstitele samozřejmě nedovolí. To by opravdu byla velká škoda, vždyť pro ně ještě nějaký recept najdeme. Můžeme z nich udělat knedlíky, hranolky, bramborovou kaši, nebo je případně jen trochu „omladíme“. Bramborové triky nám pomohou zachránit oběd a možná i zpestří jídelníček.

Jak vylepšit jejich chuť

Tyto recepty se nám hodí právě v období, když ve sklepě stále ještě nějaké, i když svraštělé brambory máme. Ztrácejí pomalu vodu a jsou už změklé jako žvýkačka. Možná už nemají tak vynikající vzhled, ani chuťově už to není to nejlepší, ale třeba nám pomohou rady našich babiček.Můžeme vyzkoušet i méně známé postupy, jak vylepšit chuť starých brambor.

Staré brambory v tlakovém hrnci

Papinův hrnec nám každopádně chuť starých brambor určitě vylepší.
Jak na to: Několik brambor oloupeme, nakrájíme na osminky. Pak je vložíme do tlakového hrnce a podlijeme trochou vody (asi do výše 1 cm). Navrch poklademe několik plátků tuku (můžeme použít máslo, Ramu, Perlu…anebo trochu oleje) a ještě posypeme petrželovou natí. Osolíme a dobře promícháme. Pak tlakový hrnec uzavřeme a dáme na vařič. Jakmile začne unikat pára, zmírníme teplotu na minimum. Nastavíme si budíček na 7 minut, pak okamžitě sporák vypneme a vypustíme páru z hrnce… a je hotovo.

Staré brambory s bylinkami

Staré brambory oloupeme, rozkrojíme dáme vařit do osolené vroucí vody a vaříme cca 10 minut. V jiné nádobě ve vodě svaříme celerovou a petrželovou nať, přidáme sůl a kmín. Brambory slijeme, přelijeme bylinkovým vývarem a dovaříme do měkka. Chutnají téměř jako nové.

Na brambory s octem

Zlepšit chuť můžeme také, když do vody na vaření brambor přidáme trošku octa. Staré brambory se zbaví nepříjemné chuti.

Brambory předem namočíme

Brambory jsou příliš mazlavé? Zkusme je před vařením namočit na 20 minut až půl hodiny do vody. Část škrobu se vylouhuje a mazlavost zmizí.

Namrzlé brambory

Namrzlé brambory přeneseme do tepla a necháme několik dní “dýchat”. Teplem se vytratí část cukru, který se v nich časem vytvořil. Pak brambory oloupeme, namočíme na chvíli do teplé vody a teprve poté dáme vařit. Jakmile začne voda vřít, brambory slijeme, přelijeme novu vodou a dovaříme.