zdroj Pixabay

BYLINKOVÁ SŮL ZNÁSOBÍ CHUTĚ

In Bylinky, Poradna, Recepty by walsla

Kdo by nemiloval vůni bylinek a netěšil se na letní pohodu s grilovanou zeleninou, pečenými brambory, lilkem, anebo třeba chutné šťavnaté steaky, ryby atd… a to samozřejmě s oblíbenou bylinkovou příchutí. Bylinková sůl rozzáří naši dušenou zeleninu, ochutí pesto, rizoto, houbové pokrmy. Na trhu jich je dostatek, ale proč je kupovat. Proč si sami doma nevyrobit nějakou podle vlastní chuti.

Proč zrovna bylinkovou sůl

Bylinková sůl je naprosto jednoduchá, ale zároveň i skvělá záležitost. Jakmile si ji jednou zkusíme sami připravit, zamilujeme si ji a zůstane pak v naší kuchyni napořád.

• Přípravy bylinkové soli je velmi rychlá a jednoduchá. Navíc bude naše kuchyň příjemně provoněná – lépe než nějaký osvěžovač vzduchu.
• Bylinková sůl nám dovolí zpracovat právě v době sklizně velké množství bylinek.
• Bylinky si tímto způsobem konzervace zachovají nejen své aroma, ale i pěknou svěží barvu a samozřejmě i chuť.
• I v zimě budeme moci vychutnávat svěží bylinkovou příchuť.

Co budeme potřebovat

Bylinky sekáme nejlépe velkým nožem, na velkém prkénku. Někdo možná využije raději mixér, jiný si může vyzkoušet, jak to dříve dělávaly hospodyňky s hmoždířem.
Připravíme si sůl – nejlépe čistou hrubou mořskou sůl, která by v sobě neobsahovala jod, fluor nebo další přídavné látky, mohly by ovlivnit chuť bylinkové směsi. Hrubá sůl je vhodnější než ta jemná, která by se vlhkostí rozmočila a ze sekaných bylinek by udělala kaši.
Pečlivě vybereme vhodné bylinky, které zbavíme stonků, omyjeme je a dobře osušíme (třeba v odstředivce na saláty).  Odměrku, protože bylinky a sůl je třeba si dobře odměřit. Ideální poměr bylinek k soli je 4 : 1 (měříme podle objemu v odměrce nikoliv podle váhy).

Jak budeme postupovat

Bylinky sekáme dohromady se solí na velkém prkénku. Použijeme velký nůž, který si při sekání opatrně přidržujeme za špičku.
Pokud nemáme čas, nebo prostě věříme více technice, použijeme mixér. Odměříme si do něj jen polovinu soli a tu druhou přimícháme až nakonec.
Sůl pomůže bylinkám zachovat barvu i aroma, bylinkovou sůl musíme ještě „konzervovat“ dosušením. Rozložíme ji na plech a sušíme při pokojové teplotě 1 až 2 dny, pak směs uložíme do sklenic s víčkem.

Jak využívat vlastní bylinkovou sůl

Bylinkovou solí posypeme maso před opékáním, pečením i grilováním. Přidáváme ji na zeleninu, ale i do luštěnin, polévek, vynikající je na vajíčkové pokrmy. Z obyčejných brambor udělá královský pokrm. S bylinkovou solí si můžeme vylepšit třeba i sýr, pizzu, bramborové chipsy, popcorn…