ZELENÝ HRÁŠEK JE VITAMÍNOVÁ BOMBA

ZELENÝ HRÁŠEK JE VITAMÍNOVÁ BOMBA

In Poradna, Zelenina by walsla

Jemná chutná letní pochoutka, která je nejen dobrá, ale také velmi zdravá. Ano sezóna zeleného hrášku už začala. Hrách patří mezi nejstarší plodiny našeho kontinentu, původně pochází z východního Středomoří. Byl obživou lidí už z mladší doby kamenné, tehdy si ho naši předkové pěstovali stejně my jako dnes. Hrách patřil vždy k nejčastějším pokrmům prostých lidí. Ale je dodnes oblíbenou luštěninou a na sladkém hrášku si pochutnávají nejen děti.

Hrášek nebo hrách

Zelenina, kterou všichni známe: hrách setý (Pisum sativum). Je to popínavá jednoletá rostlina kvetoucí bílými až růžovo fialovými kvítky celé léto (od května až do září). Jejími plody jsou lusky, která obsahují dužnatá semena – hrášky. Konzumujeme je jako chutnou zeleninu – nezralé hrášky nebo celé lusky známe jako hrášek, jíme ho většinou za syrova, je velmi dobrý. Zatímco zralým semenům se říká hrách a ten se používá jako luštěnina. Pěstuje se téměř po celém světě.

Jeho pěstování je snadné

Jako hospodářsky významná a důležitá rostlina se pěstuje hlavně kvůli chutným plodům – ve velkém na polích (hrách polní), ale samozřejmě zahrádkáři pro něj na své zahrádce vždy najdou vhodné místečko.
Hrášek vyžaduje lehčí až středně těžkou neutrální půdu (hodnota pH cca 6,5), která udrží dostatek vody. Vyséváme ho přímo na záhon do hloubky cca 5 až 6 cm na vzdálenost 5 až 10 cm. Půdu nesmíme nechat po vysazení proschnout. Když rostliny hrachu vyklíčí zajistíme rostlinám oporu, po které se budou moci pnout. Záhon občas kypříme a odplevelujeme.
Ze škůdců by mohli hrách napadnout mšice hrachová nebo zrnokaz hrachový (jako prevenci chráníme rostliny postřikem).

Zdravý hrášek

Hrášek není jen chutný a výživný, ale také zdravý. Jeho kulaté plody obsahují lehce stravitelné rostlinné bílkoviny, cukry a řadu vitamínů, hlavně ze skupiny B, dále PP, C, E, karoten… Z minerálních látek je v hrášku obsažen fosfor, draslík, železo, vápník, hořčík a také cenná rostlinná vláknina.

Vyšlechtěné kultivary

Ke konzumaci byly vyšlechtěny tři druhy kultivarů:
Hlavně k vaření je určen bíle kvetoucí hrách obyčejný. Plody jsou sladké, mají barvu žlutou nebo zelenou. Sklízí se až po dozrání a zaschnutí.
Další variantou je hrách dřeňový má velká šťavnatá semena a pevnou slupku – sklízí se nezralý, používá se také ke konzervaci nebo jej zmrazíme. Jestliže jej necháme dozrát, semena ztratí vodu a scvrknou se.
Bílé nebo bílo růžové květy má hrách cukrový je variantou určenou k pěstování na zahrádkách. Lusky jsou sladké, dužnaté, křehké, neobsahují vnitřní tuhou slupku. Semena jsou kulaté, sladké chuti, málo svraštělé. Mají vyšší obsah cukrů, proto jsou vhodné k přímé konzumaci v syrovém stavu.