zdroj Flóra Olomouc

NA VÝSTAVIŠTĚ S ROUŠKAMI

In Poradna by walsla

 „Květinové výstavy k městu Olomouc rozhodně patří. I proto se snažíme, aby návštěvníci o výstavu nepřišli. Dbáme na aktuální hygienická a epidemiologická nařízení a doporučení vydaná Bezpečnostní radou státu a veškeré kroky konzultujeme s Krajskou hygienickou stanicí v Olomouci. Rozhodně se návštěvníci nemusí bát na Floru zavítat. Čeká je totiž spousta květinových expozic a to nejlepší z floristického a zahradního umění,“ uvádí Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Výstaviště s hygienickými opatřeními

Letní Flora, jako jediná květinová výstava letošního roku tohoto rozsahu v České republice, má rozhodně co nabídnout. Bude se konat za přísných hygienických opatření, které zajišťují maximální bezpečnost svých návštěvníků. Příprava Letní Flory je v plném proudu a vedle květinových expozic, jedinečných výstav a doprovodného programu se organizátoři musí vypořádat s přísnými hygienickými opatřeními.

Na akci bude zajištěno dostatečné množství dezinfekčních prostředků. Výstaviště sčítá několik desítek tisíc metrů čtverečných ploch, proto budou expozice i stánky rozmístěny tak, aby se zamezilo kumulaci návštěvníků a byly dodrženy předepsané rozestupy minimálních dvou metrů. Průběžně bude také probíhat kontrola nošení roušek a regulace počtu návštěvníků v pavilonu A – a to prostřednictvím kamer. Toalety, restaurační zařízení i gastro zóny budou soustavně dezinfikovány.

20. až 23. srpna do Olomouce

Výstava se uskuteční od 20. – 23. srpna 2020 na Výstavišti Flora Olomouc . V celém areálu budou pro návštěvníky připraveny informační piktogramy a cedule s uvedenými opatřeními. Informační piktogramy jsou tvořeny nejen zákonnými nařízeními, ale také preventivními opatřeními, na jejichž dodržování budou organizátoři z bezpečnostních důvodů pečlivě dbát.

Proto také apelují na využití tzv. online vstupenek. Díky této možnosti se totiž zamezí tvoření většího množství lidí u pokladen.
Doporučena je i platba bezkontaktní platební kartou, která je rovněž z bezpečnostních důvodů nově umožněna na většině pokladen výstaviště.

Jednotlivá opatření se budou odvíjet od aktuálních nařízeních v daném termínu.