zdroj F.Olomouc

PODZIMNÍ VÝSTAVA FLÓRA OLOMOUC

In Poradna by walsla

Podzimní výstava Flora Olomouc nám připomene vnitřní krásu rostlin a poukáže na zdraví plodů. Jedná se o tradiční podzimní přehlídku ovoce a zeleniny, která láká návštěvníky na ukázku těch nejlepších českých výpěstků.

Zdravá rostlina a podzim v Olomouci

Hlavní expozice pod názvem Zdravá rostlina se zaměří nejen na krásu rostlin a plodů, ale hlavně na zdraví prospěšné látky ukryté uvnitř. Podzimní část Flora Olomouc – Hortikomplex 2020 a také festival OLIMA a Zahradnické trhy se uskuteční na Výstavišti ve dnech 1. až 4. října 2020.

Hlavní expozice

Autorkou hlavní expozice „Zdravá rostlina“ je floristka Pavlína Švecová. Celá expozice představuje koloběh života rostliny od semínka až po silnou zdravou plodinu. Také poukazuje na pomíjivost krásného plodu a odkrývá vnitřní bohatství plodů a sílu rostlin. Výpěstky a plody z našich českých zahrádek mohou návštěvníci obdivovat díky expozici Českého zahrádkářského svazu i v přízemí pavilonu A.

Hanácká včela, řemesla i jiný svět

Expozici Hanáckou včelu od Českého svazu včelařů bude hostit pavilon G. Nabitý program má i Oranžerie ve Smetanových sadech, tam se můžeme obdivovat výstavě řemesel, vyslechnout odborné přednášky i se zapojit do workshopů. A v pavilonu H nás čeká netradiční experimentální výstava s názvem „Z jiného světa“, která ukáže, jak by rostliny vypadaly na „alternativní“ planetě Zemi.

Gastronomie v Olomouci

Podzimní Flora je tradičně spjatá s festivalem gastronomie OLIMA. Návštěvníky čekají tradiční i netradiční pochoutky. Soutěž mladých kuchařů a cukrářů Gastro Olomouc – Olima Cup 2020 bude mimo jiné hodnotit i slavný Josef Maršálek či Jan Horký, Pavlína Berzsiová a další známé osobnosti. Chybět nebude ani Flora Košt s ovocnými destiláty, či Flora Džem – soutěž ve vaření marmelád.

Zahradnické trhy i floristika a další programy

Pro všechny chalupáře, zahrádkáře, pěstitele i ostatní zájemce jsou připraveny Zahradnické trhy. Těšit se můžeme na floristické výtvory, kde načerpáme inspiraci pro vlastní podzimní výzdobu. Projekt Rozkvetlé památky oživí olomoucké pamětihodnosti květinovou výzdobou. Tradičně je zajištěn kulturní program, aktivity pro děti, jídlo a pití…

Základní informace pro návštěvníky
Podzimní Flora Olomouc 2020 se koná od čtvrtka 1. října do neděle 4. října (od 9:00 do 17:00)
Vstupné: 160 Kč – děti (od 6 do 15 let) 70 Kč – rodinné vstupné 320 Kč – studenti a senioři 110 Kč – ZTP 70 Kč