zdroj Pixabay

ŠVESTKA PATŘÍ K ZÁZRAKŮM PŘÍRODY

In Ovoce, Poradna, Recepty by walsla

Švestky skvěle chutnají, ať si pochutnáváme na čerstvých či sušených. Jedná se o skutečný zázrak přírody. Dodávají energii, čistí krev, snižují vysoký krevní tlak i vysoký cholesterol. Pomáhají pacientům trpícím revmatismem. Jsou vyhledávaným přírodním lékem při, pomáhají i při onemocněních jater a ledvin. Švestky také pomáhají hubnout.

Co nám švestky nabízejí

Švestka – takové obyčejné ovoce, ale může být významným pomocníkem. Plody švestek obsahují cca 80 % vody, 7 až 14 % cukru a vysoký podíl vlákniny, ale také organické kyseliny, vitamíny (hlavně B, E, A a trochu C) a také minerální látky jako bór, draslík, fosfor, hořčík sodík, vápník, železo…
Díky vitamínu B podporují švestky krvetvorbu, srdeční činnost a také zlepšují naši paměť. Mají vliv na svalovou koordinace, zlepšuje stav vlasů, nehtů i pokožky. Vitamín E je zase významným antioxidantem, zlepšuje hojení ran, a navíc nás chrání před rakovinou. Zdravé oči potřebují vitamín A, chrání nás také před šeroslepostí.
Vápník, draslík a bór ovlivňují stavbu kostí, chrání i proti osteoporóze.
Švestky nám také mohou pomoci s nadváhou, protože čistí organismus a zbavují ho i nadměrného množství tuku. Rychle utiší pocit hladu.

Sušené švestky

Sušením se ve švestkách zvyšuje obsah antioxidantů a železa. Mají pak i antibakteriální účinky. Jsou účinným a bezpečným prostředkem proti zácpě, který pomůže jak dospělým tak i dětem. Osvědčený recept: večer zalijeme 5 sušených švestek vlažnou vodou a necháme louhovat do rána. Na lačno šťávu vypijeme, namočené švestky sníme a během dne se nám uleví.
Pozor však – lidé s nemocemi ledvin a žlučníku by neměli sušené švestky jíst, protože obsahují větší množství kyseliny šťavelové, a ta by u nich mohla vyvolat problémy.

Recept na švestkový crumble

Můžeme si vyzkoušet rychlý a jednoduchý dezert. Jíme ho teplý nebo studený.
Co budeme potřebovat: 500 g švestek, máslo na vymazání, asi 150 g dobrých sušenek, 100 g másla, 100 g třtinového cukru
Jak na to: Pekáček vymažeme máslem a naskládáme do něj omyté, rozpůlené a vypeckované švestky. Do mixéru dáme balíček sušenek a nadrtíme spolu s nakrájeným máslem a cukrem. Směs nasypeme na švestky a pečeme asi 25 až 30 minut při teplotě 180 °C.