zdroj Kindpng

JAK ZVYŠOVAT NÁŠ IMUNITNÍ SYSTÉM

In Ovoce, Poradna, Recepty, Zelenina by walsla

Za normálních okolností si náš organismus dovede s viry a bakteriemi dobře poradit. Stane se však, že je naše imunita z nějakého důvodu oslabena. (Imunita znamená odolnost organismu proti nemocem. Označuje se tak schopnost našeho organismu bránit se proti nejrůznějším škodlivým organismům, virům apod.)

Zvyšujeme imunitu přírodní cestou

Je-li náš imunitní systém oslaben, je důležité dát jej co nejrychleji do pořádku. Je možné vybrat si v lékárně z celkem široké nabídky nejrůznější léků. Ale přírodní prostředky a rady našich babiček zůstávají stále oblíbené a neztrácejí na významu. Dovedou harmonizovat celé tělo a posilovat jednotlivé orgány, jsou šetrné vůči našemu organismu.
Náš imunitní systém však nezávisí jen na zdatnosti těla, ale také na psychickém stavu. Měli bychom podporovat i psychiku, žít pokud možno bez stresu a v pohodě. Je třeba hlavně teď v době, kdy trpíme nedostatkem slunečního svitu, zaměstnávat naši mysl něčím zajímavým, četbou, studiem, pěstováním koníčků.

Potraviny i koření na posílení imunity

Chceme-li zlepšovat naši imunitu, nesmíme hlavně zapomínat na správnou stravu. Je pravdou, že nám sice obchody nabízí spoustu ovoce a zeleniny, ale obsah vitamínů v některých z nich nebývá vysoký. V zimním období je vhodnější zaměřit se spíš na „domácí“ plody a kombinovat je s vhodnými bylinkami a kořením. A přirozenými potravinami jsou v našich končinách například zelí, luštěniny, kořenová zelenina, křen, česnek, cibule, jablka, hrušky, ořechy…

Hlíva (Pleurotus ostreatus) podporuje imunitní systém, působí protizánětlivě, pomáhá ničit viry, bakterie a plísně. Zvyšuje odolnost proti infekcím i tvorbu červených krvinek.
Hřebíček je sušený kalich s poupětem hřebíčkovce kořenného (Syzygium aromaticum), ač je nenápadný, má výrazné antibakteriální, antiseptické a také anestetické (znecitlivující) účinky, a také urychluje metabolismus.
Ořechy jsou v podstatě pecky plodů ořešáku královského (Juglans regia L.) – posilují imunitu, pomáhají rekonvalescentům při uzdravování, jsou protizánětlivé. Podporují rozvoj dětského mozku.
Kvašená zelenina (říká se jí také pickles) je vitamínová bomba, která obsahuje mnoho enzymů a má příznivý vliv na naše trávení. Aktivuje imunitní systém, posiluje organismus, pomáhá s detoxikací, má protizánětlivé a antibiotické účinky. Zvyšuje odolnost vůči stresu a pomáhá proti únavě. V syrové zelenině se kvašením zvyšuje obsah některých vitamínů. Její domácí příprava není nijak složitá.
Skořice je aromatická kůra stálezeleného tropického stromu skořicovníku ceylonského (Cinnamomum zeylanicum), má antibakteriální účinky. v kombinaci s medem je to významný prostředek na posílení imunity, pomáhá při bakteriálních respiračních onemocněních, chrání před viry.
Zázvor je oddenek stejnojmenné rostliny zázvoru lékařského (Zingiber officinale) je protizánětlivý, antipyretický, antivirový. Navíc podporuje vykašlávání, prohřívá tělo a zlepšuje prokrvení periferních částí těla (ruce, nohy).